Zatímco on si myslel, že se žena připravuje na svatbu, „nevěsta" nic takového v úmyslu neměla. Tento trik se jí přitom osvědčil už dříve. V prosinci podobným způsobem okradla jiného seniora o 370 tisíc korun.

„Na bruntálské policisty se obrátil syn sedmaosmdesátiletého seniora s tím, že má důvodné podezření, že se jeho otec stal obětí podvodnice, která ho navštěvuje a okrádá o peníze," uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Bruntálští policisté spolu s kriminalisty začali získané informace prověřovat a zjistili, kdo onou podvodnicí může být. „Jednalo se o čtyřiačtyřicetiletou ženu z Bruntálu, kterou vzhledem k její trestní minulosti dobře známe. V pondělí 13. června jsme ji zadrželi a ještě ten den byla obviněna z přečinu krádeže a podvodu," popsala situaci Pavla Jiroušková.

Vychytralá návštěvnice seniora navštěvovala od března letošního roku, kdy se s důvěřivým mužem seznámila, využila jeho staršího věku a osamělosti a začala ho navštěvovat až do června letošního roku. Pod záminkou sňatku z něho vylákala hotovost přesahující dvě stě tisíc korun. Peníze použila pro svou potřebu.

„Trestní stíhání je vedeno vazebně a hrozí jí trest odnětí svobody do výše pěti let. Obviněná byla v minulosti již 21x soudně trestána, nejčastěji za majetkové trestné činy," uzavřela Pavla Jiroušková. (mai)