Pod legendou, že nakoupil věci v Německu, celníci jej nechtějí pustit přes hranice do Polska, kde zůstali jeho rodinní příslušníci, začal zboží vynášet v krabicích z vozidla a skládat seniorovi do chodby rodinného domu.

„Přitom měl pachatel požadovat částku 10 tisíc korun. Poškozený s tím nesouhlasil. Pachatel měl částku snížit nejprve na sedm tisíc a poté na 5 tisíc korun. Senior nakonec pro peníze odešel do pokoje, kam jej pachatel následovat. Při vytažení bankovek v hodnotě 6 tisíc korun měl pachatel peníze poškozenému vytrhnout z ruky a odejít. Při svém odchodu měl chtít ještě tisíc korun s tím, že donese další zboží,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková s tím, že poškozený viděl pachatele odjíždět bílou dodávkou.

Až pak zjistil, že z chodby domu pachatel zas odnesl většinu krabic se zbožím. Albrechtičtí policisté pracují také s možností, že pachatel mohl oslovit i další osoby pod stejnou legendou. Jde o muže ve věku kolem padesátky, tmavší pleti, delších černých vlasů a se strništěm. Hovořil polsko-německy. 

Požár chaty v Tvrdkově.
Požár nové dřevěné chaty přišel před kolaudací