Zločinné duo si zahrálo na samozvané vymahače dluhů a pokusilo se obrat obyvatelku bytu na Náměstí sv. Michala o vybavení jejího příbytku.

Z bytu začali odnášet věci

Incident odstartovala žena společně se svým přítelem, kteří 2. listopadu vstoupili do bytu devětačtyřicetileté ženy, přitom na její souhlas vůbec nečekali. Chamtivá dvojice požadovala, aby jim žena vyplatila dluh ve výši pěti tisíc korun.

Na důkaz, že pro získání pěněz udělají skutečně všechno, začali se nezvaní hosté chovat jako nefalšovaní exekutoři. „Na úhradu dluhu si z bytu začali odnášet hifi soupravu, třicet kusů CD a DVD nosičů, vysavač a vzali také položené peníze v celkové částce tisíc dvě stě korun,“ popsala jejich skutky mluvčí bruntálských policistů Pavla Tušková.

Odpor ztrestali hrubou silou

Nucená hostitelka si však řádění drzé dvojice nenechala líbit, a proto zamkla svůj byt, posadila se ke dveřím a přivolala pomoc. Její neústupné chování však zřejmě rozdráždilo oba amatérské vymahače dluhů. Jejich agresivní chování vylíčila policejní mluvčí takto: „V této chvíli ji obviněná chytla za vlasy, odtáhla od dveří a odešla s věcmi i přítelem ven.“

Poškozené ženě vedle nepříjemného zážitku způsobila dvojice zločinců ztrátu skoro osmi tisíc korun. Za své počínání jsou oba pachatelé stíháni pro trestné činy porušování domovní svobody a krádeže, za což jim hrozí až dva roky vězení.