„Když podezřelí zaregistrovali strážníky, prchli do dvora blízkého domu. Tam asi zjistili, že se neschovají a šli strážníkům vstříc. Tvrdili, že pokladnu právě našli a chtěli hlídce odevzdat,“ popsala počátek úspěšného odhalení mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Báchorka o poctivých nálezcích se samozřejmě strážníkům okamžitě zdála málo pravděpodobná. Posíleni o přivolanou motohlídku, prohledali dvůr a v křoví nalezli kromě dvou lopat ještě malou černou příruční pokladnu. Oba šestatřicetileté muže zadrželi a zavolali státní posilu.

„Krnovští policisté muže umístili do policejní cely a bylo zahájeno šetření,“ doplnila policejní mluvčí Pavla Tušková.

Všichni muži zákona prohledali okolní ulice a objevili spoustu věcí. Zjistili, že na náměstí Minoritů došlo ke vniknutí do prodejny Bramen a butiku s textilem. Mezi prodejnou O2 a poštou našli víko od registrační pokladny a v blízkosti autobusové zastávky na Soukenické ulici ještě topůrko. „Šetření, podpořené nalezenými důkazy prokázalo, že jeden z mužů vypáčil dveře na chodbu domu a pak poškodil dveře prodejen. Z nich odcizil příruční pokladnu, mobilní telefon a elektronickou pokladnu,“ pokračovala Tušková.

K činu, který byl vyčíslen škodou za téměř deset tisíc, se podezřelý muž plně doznal. Svého komplice podezřelý prý potkal při odchodu z obchodu a požádal ho, aby mu pomohl věci odnést. Druhý muž popírá, že by věděl, že jsou věci kradené. Možná si myslel, že si je kamarád v noci v obchodě právě koupil. Lapka se majetkové trestné činnosti nedopustil poprvé, což mu soud určitě nakonec dobře spočítá.