Soud odsoudil devětadvacetiletého Tomáše M. a třiadvacetiletého Rudolfa Š. ke dvěma letům s tříletou podmínkou. Oba za vydírání a porušování domovní svobody. Stejný trest, jen o rok nižší podmínku, vyměřil soud za vydírání devatenáctiletému Miroslavu B. Nejhůř dopadl osmadvacetiletý Martin C., který posedí rok ve věznici s ostrahou za nadržování. Přitížilo mu předchozí odsouzení za výtržnictví a poškozování cizí věci.

Vloni 2. července kolem jedné hodiny ranní chtěli obžalovaní získat dlužné peníze od Jakuba K. alias Květáka. Šlo o deset tisíc korun. „Mirek mě kontaktoval s tím, že má problém, jestli bych mu nepomohl. Měli s partičkou obchod, do kterého je navezl Květák a že je obral o peníze. Slovní kontakt proběhl, Květák, byl drzý, a tak mu dal Tomáš facku,“ vypověděl Rudolf. Květáka má za osobu, která v Krnově opatřuje a prodává drogy.

Miroslav, Tomáš a Rudolf podle rozsudku nacpali vloni 2. července Květáka do kufru vozu a odvezli jej na letiště. Předtím ho Tomáš a Rudolf napadli před domem jeho přítelkyně na ulici Budovatelů. „Viděl jsem letiště, vytáhli mě z kufru, opět po mně žádali nějakou částku, prý ji dlužím Miroslavovi. Odpověděl jsem, že nevím o žádných penězích, načež mě začali bít,“ vypověděl Květák, který si z potyčky odnesl zlomená žebra, nos a další zranění. Poté ještě měli Tomáš a Rudolf vniknout do příbytku jeho přítelkyně a sebrat telefony jako kompenzaci za dluh. Zmasakrovaný Květák skončil v nemocnici, léčil se zhruba čtyři týdny.

Tam za ním šel Martin, aby ho odradil od podání trestního oznámení. „Přišel jsem k tomu jako slepý k houslím. Nechápu, proč jsem byl vůbec obviněn,“ zlobil se Martin. Prý ho pouze poslal Tomáš, aby se mimosoudně s Květákem vyrovnali. Chtěl šedesát tisíc korun. To odsouzení neakceptovali. Miroslav tvrdil, že v případu figuroval pouze jako řidič Tomáše a Rudolfa.

„Senát má za to, že byl Miroslav srozuměn, že takovým způsobem se dluhy řešit nedají,“ konstatovala soudkyně Vladimíra Kikerlová. Vyhlášení rozsudků se setkalo s ostrou nevolí odsouzených. „Co to je za pořádek, soud vůbec nezajímá, že defraudant a feťák Květák si dál klidně běhá po svobodě,“ posteskl si příbuzný jednoho z nich.