V Lomnicích u Rýmařova pracovala vychytralá úřednice, která připravovala obecní rozpočet. Ztráty, tedy rozkradené peníze, vždy do rozpočtu započítala tak, aby to nikdo z nadřízených nepoznal.

Za své jednání žena jako účetní skončila. „Nechci se k tomu moc vyjadřovat. S paní účetní jsme okamžitě ukončili pracovní poměr," řekla Anna Šomodíková, starostka obce Lomnice u Rýmařova.

Obviněná zpracovávala fiktivní mzdové listy, které vydávala za pravé, převáděla si peníze z obecního účtu a z účtu místní školy. Ponechala si výtěžek z obecního plesu a také část peněz z přeplatku za vodné.

„Ke své trestné činnosti se obviněná policistům doznala a můžeme uvést, že všechny zpronevěřené peníze měla použít na úhradu rodinných dluhů," uvedla k případu Pavla Jiroušková, bruntálská policejní mluvčí.

Úřednice v tichosti kradla několik let a jednoho dne všechno prasklo. „Přišli jsme na to náhodnou kontrolou. Nenapadlo mě, že by tam něco mohlo být. Neviděla jsem to ani v rozpočtu.

Rozpočtová skladba byla pořád stejná a nikde nedošlo k velkému schodku," řekla starostka obce a dodala, že obviněná úřednice je na tom psychicky velmi špatně a v současnosti se potýká s finančními potížemi.

Na obecním úřadě v Lomnici u Rýmařova zavedli nová opatření a posílili tak interní kontrolu. „Přijali jsme novou účetní, která pracuje spolu s další úřednicí a rozdělili jsme kompetence," řekla starostka.

Obviněná účetní si rozkrádání peněz měla tehdy před devíti lety dobře rozmyslet, teď je za své činy trestně stíhaná a hrozí jí až osm let za mřížemi.