„Asi by bylo nejjednodušší označovat kulturní památky tabulkami z plastu, ale asi by to vypadalo nedůstojně a navíc existuje požadavek, aby všechny památky v celém kraji měli jednotné označení, to znamená stejným typem tabulky, stejné velikosti i materiálu. Přestože za takový kousek měděného plechu má ve sběrně téměř nulovou cenu, není to v Krnově první případ, kdy nám z kulturní památky zmizela tabulka,“ komentoval tuto událost Rostislav Balner z oddělení vnějších vztahů.

Cvilínská rozhledna je v říjnu otevřena jen o víkendech, a to ještě jen za pěkného počasí, takže je těžké ji před zloději a vandaly ochránit. Toho využili také neznámí sprejeři, kteří se vydali na rozhlednu 30. zářím nebo 1. října. Jejich výtvor není žádné výtvarné dílo, protože na kamennou zeď rozhledny poblíž vstupu červeným sprejem napsali jen velká písmena. Jedná se o monogramy ZP a TK.

Městu, které je majitelem rozhledny, svým jednáním způsobil škodu asi za čtyři tisíce korun. „Po pachateli či pachatelích tohoto trestného činu nyní pátrají krnovští policisté,“ uvedla k události policejní mluvčí Lucie Zgarbová.