Roztodivné případy zaměstnaly v uplynulých dnech bruntálské městské policisty.

V neděli 28. srpna před polednem si jeden místní mladý muž vybral za místo k sebeuspokojení městský hřbitov a příliš se neskrýval. Že se nalézá na pietním místě plném pozůstalých mu vůbec nevadilo. „Nějaký cikán onanuje mezi náhrobky,“ přivolala svědkyně hlídku.

Strážníci na čtyřiadvacetiletého onanistu skutečně narazili, a ze hřbitova nemravu vyhnali.

Z ulice udělali vodní lázně

Současná vedra vadí i obyvatelům západní zóny, avšak na městské koupaliště, ani do wellness centra se z areálu bývalých kasáren nechystají. Ujistili se o tom městští policisté, kteří vyjížděli v sobotu 27. srpna na Dlouhou ulici. Některý z nájemníků pustil z domovního ventilu vodu přímo na ulici.

„Ze kterého hydrantu tekla voda na ulici, a kdo ji vlastně ven pustil, to je předmětem dalšího šetření,“ řekl ředitel bruntálské městské policie Pavel Petr.

Liška bez života a kluk vandal

V areálu bývalého skladu zeleniny na třídě Práce ležela v sobotu 27. srpna dopoledne mrtvá liška. Na její tělo narazil a státní policisty přivolal tamní provozovatel. Státní policisté poté přivolali městské policisty, a ti uvědomili o nálezu veterináře. Na veterinární stanici posléze dopravili zvířecí tělo městští hasiči.

Musel po sobě uklidit

Vandal a opilec vyrůstá z teprve čtrnáctiletého darebáka, který v sobotu 27. srpna čtvrt hodiny po půlnoci rozhazoval popelnice po Husově ulici. Měl v sobě při tom 1,83 promile alkoholu. Začínajícího ničitele strážníci nachytali přímo při činu, donutili jej popelnice pozvedal a do posledního smítka uklidit.

„Po uvedení ulice do původního stavu předala hlídka mladíka jeho matce,“ uvedl ředitel Petr.

Dělali nesnesitelný kravál

Nadmíru hluční byli v posledních dnech především obyvatelé takzvané západní zóny v Bruntále. V podvečer v sobotu 27. srpna vyhrávala muzika hned ze dvou domácností na Dlouhé ulici. Na pokyn hlídky v obou dvou bytech hlučnou muziku ztišili.

Noční klid rušila tamtéž 23. srpna v noci tlupa rozkurážených osob. Do sebe se tam pustily dvě starší ženy, obklopené hromadou potomků. „Tlupa Romů nám vyřvává pod okny,“ přivolala pomoc jedna z žen, která kvůli sporu nemohla spát. Ženy už na místě události v okamžiku příjezdu hlídky nebyly, a tak strážníkům zbývalo už jen rozehnat tlupu dětí, které u panelového domu zůstaly a ne a ne se hnout.

O den později vycházel čtvrt hodiny před půlnocí nesnesitelný hluk z dalšího bytu na Dlouhé ulici. I tentokrát zasahovali městští policisté, kteří obyvatele příbytku přivedli k rozumu, a navíc ho nechali zaplatit tučnou pokutu. Třicetiletý nájemník tvrdil, že jen oslavovali.