Sedmatřicetiletý Petr K. měl podle státního zástupce vyhrožovat se zbraní v ruce svému známému Lukášovi V. K případu došlo loni v červenci, oba muži událost popisují odlišným způsobem. Přítomna sporu byla vloni i Renata K., která je bývalou manželkou obviněného. Donedávna byla i družkou poškozeného. Právě kvůli rodinným sporům se měl případ odehrát.

„Důvodem schůzky mělo být, že se chceme domluvit na dalším soužití, načež on vytáhl pistoli a dával mi ji k hlavě, přitom ji měl nabitou. Hrozil, že mi ustřelí palici,“ prohlásil u soudu Lukáš V. Jeho slova potvrdila i Renata: „Manžel vytáhnul zbraň a vyhrožoval.“ Že se s Lukášem sešel, to obžalovaný Petr přiznává. „Uznávám, že jsem zvýšil hlas, ale nepřibližoval jsem se k němu. Křičel jsem, byl jsem rozčílený. Samozřejmě tam žádná zbraň nebyla,“ řekl Petr.

Vypověděl o průběhu schůzky něco jiného, než zmíněný pár: „Neseběhlo se to tam určitě tak, jak to zde zaznělo v žalobě. Řekl jsem Lukášovi jen, že si nepřeji, aby se přiblížil kmýmdětem.“ U soudu popisoval, že mu vztah dvojice nevadil. Asi sedm let totiž s Renatou nežil. Děti měli Petr a Renata ve střídavé péči. „Vloni v červenci jsem se dozvěděl, že Lukáš mou nezletilou dceru obtěžoval prostřednictvím sms zprávy,“ vypověděl obžalovaný Petr. Právě toto se mělo stát pravou příčinou následného sporu.

Lukáš tvrdí, že tehdy nezletilé dívce poslal zmíněnou smsku opilý. Vzápětí jí zaslal další, omluvnou. „Lukáš má zásadní problém s alkoholem,“ domnívá se Petr.

Projednávání případu bude pokračovat v červnu. Petrovi hrozí jakožto útočníkovi trest od dvou do osmi let vězení. Otázkou zůstává, zda si Lukáš a jeho přítelkyně vydírání nevymysleli. Naposledy se totiž ocitla Renata v roli nedůvěryhodného svědka. V soudní při vypovídala zcela jiné údaje, než dříve u soudu rozvodového. Už v jednom případu tak účelově lhala.