Kriminalisté už zahájili jeho trestní stíhání pro krádeže a porušování domovní svobody. Muž nejprve půl hodiny po půlnoci 4. října vlezl na oplocenou zahradu u rodinného domu v Lázeňské ulici ve Městě Albrechticích, odkud ukradl jenom volně odložený krumpáč za dvě stovky.

„Chvíli poté nalezeným kamenem rozbil skleněnou výplň okna u kabin v areálu fotbalového hřiště v Osoblažské ulici. Celý objekt prohledal v úmyslu nalézt finanční prostředky, což se mu nepodařilo. Poškozené organizaci vznikla na majetku celková hmotná škoda ve výši šesti a půl tisíce korun,“ sdělil policejní mluvčí René Černohorský.

Policie ČR - ilustrační foto.
Mladík bez řidičáku ujížděl v Lichnově policistům. Marně

Následně se zloděj ukradeným krumpáčem pokusil vypáčit vstupní dveře do prodejny potravin na nádraží. Ani tady ale nebyl úspěšný. Vyrušily ho přicházející osoby, tak utekl. I tak ale za sebou zanechal škodu za tisícikorunu.

Svůj noční zlodějský tah po městě zakončil před pátou hodinou ranní na ulici Osvobození, kdy v zadní části budovy zdejší restaurace nalezenou dlaždicí rozbil sklo v okně. „Vešel do provozovny, tu prohledal s cílem najít peníze nebo jiné cennosti a věci. Vzhledem k tomu, že byl opět vyrušen náhodnými svědky, tak z místa činu utekl a na zařízení restaurace způsobil škodu za nejméně dva tisíce korun,“ doplnil mluvčí policie.

Policie ČR - ilustrační foto.
Senior v Bruntálu přehlédl na přechodu mladou dívku. Skončila v nemocnici

Po oznámení posledních dvou případů policisté z obvodního oddělení ve Městě Albrechtice v úzké spolupráci s přivolaným policejním psovodem a s bruntálskými kriminalisty začali po pachateli pátrat a vyrozuměli i všechny hlídky na Bruntálsku s popisem možného pachatele.

Klec spadla okolo půl osmé ranní. „Službu konající autohlídka z krnovského obvodního oddělení nalezla před nádražím v Krnově muže, který odpovídal popisu. Omezila ho na svobodě a převezla na služebnu, kde se třiašedesátiletý muž plně doznal k protiprávnímu jednání,“ uzavřel René Černohorský.

Vzápětí se navíc ukázalo, že nejde o žádného nováčka. Okresní soud v Bruntálu muže během posledních tří let odsoudil a potrestal pro krádež k trestu obecně prospěšných prací ve výměře 300 hodin, které recidivista dosud nevykonal.