Jen díky pečlivému vyšetřování krnovských policistů se dostala kauza na povrch v celé své ohavnosti. „Sedmadvacetiletý muž, kterého policisté obvinili v září z krádeže, loupeže a nyní je za tuto trestnou činnost stíhán vazebně, se dopustil dalšího protiprávního jednání na ženě, která je zdravotně postižená,“ řekla více detailů bruntálská mluvčí Pavla Tušková.

Vše mělo začít už v listopadu loňského roku, pachatel si padesátiletou oběť vyhlédl záměrně. Moc dobře totiž věděl, že je zdravotně handicapovaná a on bude mít o to lehčí práci s tím, ji okrádat.

Nejprve si vymyslel báchorku, aby ženu odlákal z dohledu potenciálních svědků a odvedl ji do schovaných zákoutí zahrádek. Zde už se nijak nežinýroval, nesnažil se dál plýtvat přívětivostí, na kterou ženu původně lákal, a sprostě ji okradl. Vyrval jí z rukou tašku, vybral z ní peníze, pět tisíc korun, tašku pak už bez zájmu odhodil na zem a prchl.

Tím začal celý koloběh dalších krádeží, jež na sebe plynule navazovaly až do letošního srpna, kdy byl povedený muž zadržen policisty původně pro jiné krádeže. Ženu o peníze obral vždy stejným způsobem. „Čekal ji ve výplatním termínu u peněžního ústavu v Krnově, kam si poškozená chodila pro důchod,“ řekla více mluvčí Tušková.

Peníze mu žena odevzdávala bez vytáček, obávala se, jak by mohl vyděrač zareagovat, kdyby náhodou odmítla. Celou dobu poškozené nezůstávaly skoro žádné peníze, doslova živořila. „Neměla peníze na základní životní potřeby a ani na zaplacení nájmu,“ pokračovala mluvčí Tušková v líčení prekérní životní situace poškozené nebožačky. Nikomu se se svou nešťastnou situací nesvěřila a vše raději pečlivě tajila.

Pachatel jí měl vzít dohromady podle dostupných informací více než šedesát tisíc korun. Nyní mu hrozí, že o svých nekalých činech půjde přemýšlet do vězení až na deset let. Krom krádeže a loupeže, z nichž byl obviněn původně, mu policejní komisař rozšířil trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin loupeže a porušování domovní svobody.