Osmatřicetiletý M. Ž. z Jindřichova se měl tohoto trestného činu dopustit vloni v prosinci. Podle žaloby, kterou si u Okresního soudu v Bruntále vyslechl v pondělí 10. listopadu, svou oběť svázal kovovými pouty, znásilnil a sešvihal koženým bičíkem.

Dvojice se potkala na jedné z krnovských diskoték, kde M. Ž. pracoval jako vyhazovač. „Navštěvoval mě a občas u mě i přespával,“ řekla soudu Z. O., jenž s mužem udržovala vztah několik měsíců. Prý zprvu netušila, že její partner má v Jindřichově ještě jednu přítelkyni, s níž žije osm let. Další měsíce měla žena, její příbuzní, a dokonce i kolegové v práci čelit výhrůžkám a útokům prostřednictvím sms ze strany M. Ž. Letitá partnerka obžalovaného i jeho bývalá milenka se měly dokonce poprat na diskotéce. K přestupkové komisi se dostala i událost, během níž měl obžalovaný vyhodit Z. O. z okna v druhém patře a ona mu prý propíchala pneumatikyu auta.

Neshody a spory páru vygradovaly vloni v období vánočních svátků. Událost, které se týkalo pondělní líčení, popsali oba její účastníci rozdílně. „Volala mi, ať koupím víno. Byli jsme u ní a normálně se bavili. Pak jsem si přisedl a přišla s tím, že se chce pomilovat, tak jsme odešli do ložnice. Když jsem od ní pak odcházel, byla v pořádku,“ uvedl M. Ž.

Milenka ale tvrdila něco jiného. Prý si chtěla s obžalovaným promluvit. „Sešli jsme se a bylo to všechno bez problémů. Pak se vrátil a už to nebylo v pohodě,“ vzpomínala Z. O. a pokračovala: „Když přišel ten večer ke mně, otevřela jsem mu a debatovali jsme u dveří do chodby. Pak to proběhlo strašně rychle. Udeřil mě do obličeje.“ Muž pak měl ženu v ložnici spoutat a znásilnit, přičemž jí uštědřil několik ran metr a půl dlouhým pleteným koženým bičem. „Bránila jsem se v rámci možností,“ vyprávěla Z. O. Muž pak odešel a žena odjela taxíkem do nemocnice, kde se nechala ošetřit. Při potyčce utrpěla několik zhmožděnin od ran bičem, bouli a otok na tváři.

U soudu se v pondělí hovořilo o psychickém stavu Z. O. a o jejím psychologickém profilu. Podle znalců se u ní neobjevily znaky žádné poruchy, sklony k manipulaci a její sdělení se zdají být věrohodná. Na čí straně je pravda musí ale rozhodnout soudní tribunál. Ten by tak měl učinit 30. ledna, na kdy bylo líčení odročeno.

Zuzana Pršalová