Špatně skončila směna ve středu ráno pro šestatřicetiletou servírku ve Vrbně pod Pradědem. Brzy ráno ve tři čtvrtě na čtyři zabušil na zamčené dveře už uzavřené restaurace pětatřicetiletý muž, prý si večer při návštěvě restaurace něco vevnitř zapomněl. Důvěřivá servírka jej pustila dovnitř. Muž praštil ženu pěstí do obličeje, až se skácela k zemi. Vyvlekl ji ven a donutil ji, aby s ním šla do zahradní chatky.

„Zde za použití násilí a pod pohrůžkou pořezání nožem ji znásilnil. Poškozená po chvíli zjistila, že zde pachatel není, a tak z chatky utekla a nahlásila vše na policii. Utrpěla zranění obličeje, které si vyžádalo hospitalizaci v nemocnici v Olomouci,“ konstatovala policejní mluvčí PavlaTušková.

Jedna zbitá a znásilněná žena však hrubiánovi nestačila. Za hodinu znásilnil i druhou nešťastnici. V pět hodin ráno doběhl na Nádražní ulici před budovou chirurgické ambulance osmnáctiletou dívku, kterou uchopil zezadu kolem krku a vyhrožoval jí kuchyňským nožem. Uhodil ji do obličeje a přinutil jít s ním do nedaleké chatky. Do stejné, v níž před pár okamžiky znásilnil už jednu ženu. Ta shodou okolností jen chvíli předtím z chatky utekla.

„U chaty se snažila mladá žena utéct, ale pořezal ji na ruce a donutil ji vejít dovnitř. Zde ji opět pod pohrůžkou nože znásilnil,“ popsala druhý případ Pavla Tušková. Pořezanou ženu ošetřil lékař na chirurgické ambulanci.

Policisté získali od žen popis pachatele, který jim seděl na známou místní firmu. Ještě týž den mu nasadili želízka. U sebe měl dosud velký kuchyňský nůž, který ten den použil proti oběma ženám. „Násilník se zdržoval ve vytipovaném bytě a i přes skutečnost, že byl ozbrojen, proběhlo jeho zadržení profesionálně a bez zranění zúčastněných osob. Jedná se o recidivistu, který se vrátil letos v září z dlouholetého výkonu trestu za obdobný skutek a další násilnou trestnou činnost,“ řekla PavlaTušková.

„Šetříme dva skutky, ale nevylučujeme, že těchto případů bylo více, a proto žádáme občany či poškozené ženy, aby toto násilné jednání oznámili na nejbližší obvodní oddělení či linku 158,“ dodala policejní mluvčí Pavla Tušková.