Předváděcí akci rozjel na začátku loňského prosince v Rýmařově šestadvacetiletý muž z Mělníku. Tato akce se týkala titanového nádobí s diamantovou povrchovou úpravou. Obchodník v zápalu své profese pěl na nádobí jeho kvalitu a schopnosti ódy, o zboží horoval tak nadšeně, že se samozřejmě našli nešťastníci, kteří mu sedli na lep a v zázračnou moc hrnců uvěřili.

Muž se v podobných podvodech podle všeho vyznal, a věděl jak na lidi zapůsobit. Předvedl dokonce i losování o ceny. Vylosovaní šťastlivci pak měli získat nejen neodolatelnou cenu, ale také k výhodnému nákupu bonusové zboží. „Vylosovaným osobám měl sdělit, že místo původní kupní ceny třicet tisíc korun jim nádobí nabízí za deset tisíc korun,“ uvedla detaily bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková.

Tím výhody zdaleka nekončily. „K tomu měli dostat jako bonus parní čistič, vysavač, indukční vařič a dva keramické nože, které jsou zdarma,“ pokračovala mluvčí Tušková. Za celou kompletní sadu měli zaplatit dvacet pět tisíc korun.

Tři vylosovaní v domnění, jaké dělají terno, přesvědčování podlehli a na místě sepsali s prodávajícím smlouvy o koupi, dva pak zvolili možnost úvěru. Zboží si odvezli domů, tady je ale při rozbalování čekalo nemilé překvapení, zjistili, že výhodný nákup nebyl zdaleka tak výhodný, jak ho podnikavý prodejce inzeroval. Naopak ve skutečnosti si totiž domů přivezli nádobí litinové s teflonovou úpravou.

Způsobená škoda se vyšplhala na sedmdesát pět tisíc korun. „Muže teď obvinil policejní komisař z trestného činu podvodu,“ uzavřela Tušková.