Nejhůř na tom byl těžce zraněný policista, který musel být přímo z Prioru transportován vrtulníkem do fakultní nemocnice v Ostravě. Zprávy o počtu zraněných se v průběhu zásahu teprve postupně zpřesňovaly. Pravděpodobně bylo zraněno celkem šest lidí. Podle všeho byl mezi nimi kromě policistů také jeden člen civilní ochranky a jeden náhodný svědek.

„Při zákroku policistů došlo k explozi zatím nezjištěné trhaviny. Došlo ke smrtelnému poranění pravděpodobného pachatele a také ke zranění zakročujících policistů a dalších osob. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému,“ uvedla bezprostředně po výbuchu krajská policejní mluvčí Darina Majková.

„Já sama jsem na vlastní oči viděla jen tři policisty, jak běželi na pomoc paní ze směnárny, ktará zoufale volala o pomoc. Samotný výbuch se odehrál někde před směnárnou, kam jsme v tu chvíli neviděli,“ uvedla Jana Hrizňáková, prodavačka v elektru, které bezprostředně sousedí s přepadenou směnárnou. Ze svých pocitů si vybavuje hlavně střídavý strach o vlastní život a myšlenky na kolegyni ze směnárny a prodavačky ze sousedního krámku, které velmi dobře osobně znala.

„Nevím, jestli pachatel tu výbušninu před expolozí odhodil, protože mezitím k nám přišli další policisté a říkali, ať okamžitě opustíme prostory Prioru, a vedli nás zadním vchodem pro zaměstnance směrem na dvůr. Byli jsme ještě v prodejním prostoru Prioru, když jsme uslyšeli výbuch. Byl tam šílený zmatek, všichni jsme cítili, že se stalo něco strašeného, ale neveděli jsme, co to bylo konkrétně. Zdá se mi, že ještě před výbuchem jsem zaslechla výstřel,“ uvedla svědkyně Jana Hrizňáková, která po výbuchu ještě na okamžik zahlédla kaluž krve, než se dostala ven z Prioru do bezpečí.

Náhodní kolemjdoucí při pohledu na vrtulník, sanitky, auta hasičů i policistů předpokládali, že se jedná o součinnostní cvičení, jaké se odehrávalo na krnovském náměstí už mnohokrát. Chtěli se zblízka podívat, co se v Prioru vlastně děje, ale byli zaskočeni tím, jak se hasiči i policisté tváří vážně. Policisté byli při odhánění zvědavců, novinářů, fotografů a kameramanů z prostoru před Priorem tentokrát obzvlášť důrazní a nesmlouvaví.

„Nezlobte se, ale dnes je v tom opravdu hodně emocí. Každý policista si uvědomuje, že mohl být na místě těch zraněných kolegů, tak, prosím, respektujte jejich pokyny,“ uvedl na vysvětlenou velitel krnovských policistů Jaroslav Obr a upozornil kolegy, aby dohlédli také na děti, které si chtěly vše natáčet na mobil.

„Kromě člověka, který byl usmrcen na místě, byli zraněni nejméně čtyři lidé. V krnovské nemocnici jsme ošetřili tři pacienty. Dva jsou určitě policisté, třetí je buď také policista, nebo člen civilní ochranné služby. U obou policistů lékaři zatím diagnostikovali středně težká poranění,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Jeden ze zraněných mužů měl zranění lehčího charakteru. Mělo by se jednat o policistu, který byl propuštěn do domácího ošetřování. „Hospitalizovaní zůstanou pouze dva pacienti, kteří budou pravděpodobně ještě dnes operováni,“ doplnila mluvčí krnovské nemocnice Eva Kijonková.

„Všichni pacienti byli na urgentní příjem krnovské nemocnice přivezeni při vědomí. V případě obou policistů nemůžeme vyloučit, že bude nutná operace. V tuto chvíli u nich probíhají další vyšetření jako CT, ultrazvuk, rentgen a podobně, abychom zjistili případná další zranění a komplikace,“ dodal mluvčí záchranářů Humpl.

Vyšetřování případu, který Krnov nepamatuje, trvalo až do noci. Celý Prior prohledávali pyrotechnici, aby určili přesný typ výbušniny a odpalovací systém, jakým pachatel způsobil explozi. Zatím není jasné, zda výbušninu odpálil záměrně, nebo mu náhodně selhala při manipulaci.
Podle předběžného vyjádření statika nebyl výbuch natolik silný, aby vážněji poškodil budovu Prioru.