„Spolujezdkyně policistům tvrdila, že auto řídí ona a její spolucestující si na místo řidiče sedl pouze teď, když je auto zaparkované. Policisté proto z místa odjeli,“ potvrdila mluvčí Oblastní ředitelství služby cizinecké policie Ostrava Daniela Vlčková.

Tím ale případ neskončil. Po chvíli stejná hlídka spatřila kontrolovaný vůz v Krnově. Neřídila jej ovšem spolujezdkyně, ale prolhaný delikvent. „Policisté jej předjeli a pomocí majáku zastavili. Kontrolovaný muž nepředložil řidičský průkaz a tvrdil, že musel řídit, protože ženě není dobře,“ uvedla Daniela Vlčková.

Policisté ze Skupiny kriminální policie a vyšetřování Krnov následně muže podrobili orientačnímu testu na zjištění omamných a psychotropních látek. „Jeho výsledek byl pozitivní,“ prohlásila Daniela Vlčková.

Strážci zákona jej ve zkráceném trestní řízení podezírají ze spáchání maření výkonu úředního rozhodnutí, řízení pod vlivem návykové látky a řízení bez řidičského oprávnění. „Na základě konzultace se státním zástupcem byl muž umístěn do policejní cely v Krnově a druhý den byl na vyžádání předán kolegům ze Skupiny kriminální policie a vyšetřování Krnov k dalšímu řízení,“ doplnila mluvčí.