Policejní služebnu v Rýmařově 27. září navštívila místní žena ve věku 68 let. Uvedla, že chvíli po šestnácté hodině se stala obětí majetkové trestné činnosti. Vyšetřování potvrdilo, že při nakupování v supermarketu na ulici Okružní v Rýmařově si ponechala na věšáku nákupního vozíku svou kabelku.

Stačila chvilka nepozornosti a neznámá ženština odcizila peněženku i s finanční hotovostí, doklady a s platební kartou. Tak jí vznikla škoda na majetku ve výši téměř dva tisíce korun. Při prověřování tohoto přečinu byl rýmařovskými policisty a bruntálskými kriminalisty získán popis podezřelé osoby.

„Lustracemi v dostupných policejních evidencích bylo zjištěno, že se shoduje s obdobnými případy kapesních krádeží. K těmto mělo dojít 1. října v pardubickém supermarketu a v poledních hodinách 2. října v supermarketu v Novém Bydžově. K popisu neznámé ženy bylo zjištěno, že byla téměř vždy oblečená v šedé mikině, v tygrovaném tričku a v modrých kalhotách. Na nohou měla černé otevřené boty, na hlavě černou kšiltovku, na očích brýle a u sebe dámskou černou kabelku. Jelikož je předpoklad, že se podezřelá neznámá žena dopouští protiprávního jednání v rámci území celé České republiky, žádají policisté o uveřejnění tohoto případu a ve sdělovacích prostředcích,“ informoval policejní mluvčí René Černohorský s tím, že jakékoli informace lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na rýmařovské policejní číslo 974 731 751 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

Slezské Rudoltice  dnes mají třetí nejkrásnější nádraží v České republice. Pojďme se ohlédnout do minulosti, co tomu předcházelo.
Úspěch osoblažské úzkokolejky: nádraží Slezské Rudoltice patří k nejkrásnějším!