„Sousedům hoří barák,“ volala včera před devátou hodinou ranní na operační středisko hasičům starší žena z Opavice u Města Albrechtic. Operační důstojník na místo neprodleně vyslal profesionální hasiče z Krnova a také Jednotku dobrovolných hasičů z Města Albrechtic. Z velkého rodinného domu při příjezdu hasičů šlehaly několikametrové plameny a kouř byl vidět ze vzdálenosti několika kilometrů.

Krnovští profesionálové si v tropických teplotách, které se na slunci pohybovaly okolo čtyřiceti stupňů, nasadili kyslíkové masky a vydali se hasit do druhého patra domu, které bylo silně zakouřeno. Albrechtičtí hasiči s proudnicemi ochlazovali střechu domu a také zvenčí bojovali s vysoko šlehajícími plameny. Starší majitel domu ukazoval hasičům místa, kde se oheň rozšiřuje. „Pokud chytne střecha, tak je konec,“ řekl nalomeným hlasem majitel domu.

Hašení přihlíželo několik lidí. Zejména pro děti byla práce hasičů skutečnou podívanou. Když už vypadalo, že je oheň pod kontrolou, začali hasiči prostory odvětrávat a rozkládat vyhořelé patro domu, aby případně našli další ohniska požáru. Náhle se na střeše objevily další plameny, hasiči proto opět začali zevnitř i z venčí střechu hasit.

O pár vteřin později se z pod hořící střešní krytiny začaly rojit divoké vosy. I s nimi si však hasiči poradili. Dobrovolné hasiče z Města Albrechtic, kteří jsou označováni za skutečné nadšence se srdcem na správném místě, potrápila zastaralá technika. Motor jedné z cisteren začal při hašení zlobit. Mechanik však neváhal a za chodu motoru, aby nemuselo být přerušeno hašení, opravoval ventil, kterým unikala vařící voda. To se mu podařilo a i díky tomubyl oheň rychleji uhašen.

Kdo, nebo co zapříčinilo mnohasettisícové škody na domu není zatím známo. Příčinu přijel ještě během dohašování zjišťovat požární vyšetřovatel. Se čtvrtou cisternou na místo přijeli také dobrovolní hasiči z Jindřichova. Ty vyslal operační důstojník pro případ, že by nastal problém s nedostatkem vody. Dle sousedů byl majitel domu s vnuky u vody. Jeho manželka na zahradě. „Nahoře bydlí mladí a ti taky doma nejsou. Bůhví, od čeho to chytlo. Možná od elektroinstalace,“ přemýšlela sousedka.