Během okamžiku, než hlídka zastavila služební vozidlo a vystoupila, policisté zaznamenali, že si ve Fordu některé osoby mění místa. Pravděpodobně řidič a spolujezdec vedle řidiče. Na místě řidiče se při kontrole nacházela žena z Pardubického kraje ve věku 22 let a na sedadle vedle řidiče byl čtrnáctiletý chlapec.

Žena policistům předložila občanský průkaz a osvědčení o registraci vozidla. V evidencích policisté zjistili, že tato mladá žena není držitelkou řidičského průkazu.

Dále policisté zkontrolovali celou posádku. V autě se na zadních sedačkách nacházely další tři osoby, mimo jiné i otec nezletilého hocha. Policistům chlapec tvrdil, že neřídil, a jen si přesedal ze zadních sedadel dopředu.

Při kontrole policisté zjistili, že vůz nemá platné povinné pojištění a chybí mu přední registrační značka. Policisté přítomné poučili, že jednání bude předáno příslušnému správnímu orgánu k projednání a důrazně zakázali další jízdu nepojištěného auta.

Za hodinu a půl se policisté setkali s osádkou znovu. Tentokrát to bylo ve Vrbně. Když vozidlo zastavili, tentokrát ho řídil otec chlapce ve věku 35 let. Uvedl, že řidičský průkaz nemá. Policisté zjistili, že mu byl zadržen v dubnu kvůli podezření, že řídil pod vlivem drog.

Dechová zkouška byla sice negativní, ale orientačním testu na přítomnost drog muž odmítl. Uvedl, že před jízdou požil drogu a tudíž se nebude podrobovat testu. Policisté mu proto zakázali další jízdu s tím, že i tento další případ postoupí správnímu orgánu k projednání.