První z nich, třicetiletý muž, se vydal pod rouškou tmy posilněn alkoholem k příbytku dvaadvacetileté ženy z Dětřichova nad Bystřicí. V bytě ji napadl. „Ničil vybavení jejího bytu, vulgárně ji urážel a držel pod krkem. Ve svém chování pokračoval i po příjezdu policistů, který muže zajistili. Naměřili mu 1,56 promile alkoholu v dechu,“ řekla k případu policejní mluvčí Pavla Tušková. Neurvalec musel na záchytku.

Dva pětapadesátníci se zpili pod obraz v Třemešné. Před obchodem nadávali kolemjdoucím a přitom se váleli po zemi. „Po příjezdu policistů odmítli prokázat svoji totožnost a byli agresivní. Policisté je zajistili a použili i pouta,“ uvedla Pavla Tušková. Chlapi byli tak „ožralí“, že ani nebyli schopni strážcům zákona nadýchat do přístroje.

„Ve večerních hodinách oznámil dvaašedesátiletý muž, že jeho třicetiletý syn u rodinného domku na Pasterní ulici v Moravském Berouně poškozuje majetek,“ sdělila k dalšímu zásahu policistů Pavla Tušková. Silně podroušený kluk demoloval branku a schránku před domem. V dechu měl 2,21 promile alkoholu. „Z důvodu obavy, že bude ve svém protiprávním jednání pokračovat byl převezen na záchytnou stanici k vystřízlivění,“ dodala mluvčí.