Souhra pořádkové a kriminální policie vedla k objasnění loupežného přepadení herny v Krnově. „Do hodiny od oznámení jsme pachatele zjistili, následně obvinili a nyní je již ve vazební věznici a hrozí mu trest odnětí svobody do výše 10 let,“ popsala Tušková případ devatenáctiletého pachatele, který se dopustil zločinu loupeže.

Jeho večerní program 10. března nezačal nejlíp. V herně na Albrechtické ulici prohrál ve výherním automatu dost peněz. Pod smyšlenou legendou, že mu automat nepřipsal vložené peníze, přivolal obsluhu herny a požadoval vydání hotovosti. Aby svým slovům dodal váhu, použil nůž.

„Poškozenou měl tlačit za barový pult, kde měl odcizit hotovost ve výši 10 500 korun,“ popsala klíčový okamžik Tušková. Následně z herny odešel. Policisté ho však do hodiny od oznámení zadrželi. Větší část z odcizených peněz byla také zajištěna. Pistole v Lomnici

Zbraň jako pádný argument použil pětatřicetiletý muž v restauraci v Lomnici u Rýmařova. Bez zjevného důvodu vytáhl plynovou pistoli, kterou měl do té doby v pouzdře opasku a namířil jí proti šestapadesátiletému muži. Nic po něm nechtěl, svůj kousek jen komentoval stručným tvrzením, že ho střelí.

Přítomni hosté mu zbraň vyrazili z ruky. Ke střelbě ani ke zranění nedošlo. Policisté muže zadrželi, zajistili u něj zbraň i s devíti plynovými náboji a následně skončil v policejní cele. Po výslechu a provedení dalších úkonů byl propuštěn na svobodu.

Vytáhl vojenský nůž

Ze zločinu vydírání byl obviněn jednatřicetiletý muž, který 8. března ve večerních hodinách v Bruntále v herně na Zámeckém náměstí chtěl po objednání jednoho piva odejít bez placení. Servírka ho dostihla na schodech před hernou. Po upozornění, aby se vrátil a pivo zaplatil, měl z pouzdra na opasku svých kalhot vytáhnout vojenský nůž, se kterým se ohnal po ženě a současně jí sdělil, aby se raději vrátila do herny, jinak ji fyzicky napadne.

Z herny odešel a bezprostředně poté byl zadržen městskými strážníky.