Muž za volantem, který najížděl na policisty a ohrožoval účastníky silničního provozu, byl cizinec ve věku 33 let. Vše začalo v Bruntálu, když se policisté pokusili zastavit Ford kvůli řešení dopravního přestupku. Řidič však nereagoval na zapnuté světelné a zvukové výstražné zařízení, ani na nápis „Stop Policie“. Naopak šlápnul na plyn a začal před policisty ujíždět směrem na Krnov.

RYCHLOST 150 A NAVÍC V PROTISMĚRU

Rychlost prchajícího vozidla přesáhla v některých úsecích hodnotu 150 kilometrů za hodinu. Řidič přejel několikrát rychle a zběsile do protisměru a ohrožoval přitom ostatní účastníky silničního provozu.

„Zastavit se jej snažila také hlídka dopravních policistů a policejní psovod, kteří vykonávali hlídkovou činnost v obci Zátor, kde probíhala obecní veřejná akce. Řidič nereagoval na další zákonné výzvy k zastavení auta, ani hrozbu střelnou zbraní. Na policisty najížděl, dva policisté utrpěli lehké zranění a ujíždějící řidič také poškodil jedno ze služebních vozidel,“ popsala situaci policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Policisté se rozhodli k zastavení vozidla použít služební zbraně s úmyslem poškodit pneumatiky.

Policistům se skutečně podařilo poškodit střelbou pneumatiky tak, aby Ford nemohl pokračovat v jízdě. Po několika kilometrech mimo obec auto s prázdnými pneumatikami sjelo na travnatou plochu vedle silnice.

TEST NA DROGY BYL POZITIVNÍ

Řidič byl za použití donucovacích prostředků vytažen z vozidla. „Policisté zjistili, že se jedná o cizince ve věku 33 let, kterého zadrželi. Dechová zkouška byla u něj s negativním výsledkem, ale pozitivní byl test na přítomnost drog,“ doplnila Jiroušková s tím, že policejní komisařka už zahájila trestní stíhání cizince ze zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu poškození cizí věci. Trestní stíhání je vedeno vazebně.

MĚL PSYCHICKÉ PROBLÉMY, TAKŽE ANI NEVÍ JAK SE DOSTAL DO ČESKA

Muž se v zahraničí léčí několik let s psychickými problémy. Za účelem zjištění motivů jeho jednání a jeho psychického stavu bude přibírán soudní znalec. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody až šest let. Muž policistům sdělil, že ani neví, jak se dostal do České republiky.