Muž za volantem, který najížděl na policisty a ohrožoval účastníky silničního provozu, byl cizinec ve věku 33 let. Vše začalo v Bruntálu, když se policisté pokusili zastavit Ford kvůli řešení dopravního přestupku. Řidič však nereagoval na zapnuté světelné a zvukové výstražné zařízení, ani na nápis „Stop Policie“. Naopak šlápnul na plyn a začal před policisty ujíždět směrem na Krnov.

RYCHLOST 150 A NAVÍC V PROTISMĚRU

Rychlost prchajícího vozidla přesáhla v některých úsecích hodnotu 150 kilometrů za hodinu. Řidič přejel několikrát rychle a zběsile do protisměru a ohrožoval přitom ostatní účastníky silničního provozu.

„Zastavit se jej snažila také hlídka dopravních policistů a policejní psovod, kteří vykonávali hlídkovou činnost v obci Zátor, kde probíhala obecní veřejná akce. Řidič nereagoval na další zákonné výzvy k zastavení auta, ani hrozbu střelnou zbraní. Na policisty najížděl, dva policisté utrpěli lehké zranění a ujíždějící řidič také poškodil jedno ze služebních vozidel,“ popsala situaci policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Rudoltický traktor začíná řazením zemědělských veteránů na náměstí ve Slezských Rudolticích. Kolona pak vyrazí na jízdu odlehlými silnicemi Osoblažska.
Kolona traktorů veteránů projížděla Osoblažskem

Policisté se rozhodli k zastavení vozidla použít služební zbraně s úmyslem poškodit pneumatiky.

Policistům se skutečně podařilo poškodit střelbou pneumatiky tak, aby Ford nemohl pokračovat v jízdě. Po několika kilometrech mimo obec auto s prázdnými pneumatikami sjelo na travnatou plochu vedle silnice.

TEST NA DROGY BYL POZITIVNÍ

Řidič byl za použití donucovacích prostředků vytažen z vozidla. „Policisté zjistili, že se jedná o cizince ve věku 33 let, kterého zadrželi. Dechová zkouška byla u něj s negativním výsledkem, ale pozitivní byl test na přítomnost drog,“ doplnila Jiroušková s tím, že policejní komisařka už zahájila trestní stíhání cizince ze zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu poškození cizí věci. Trestní stíhání je vedeno vazebně.

Milovníci traktorů veteránů si dali sraz ve Slezských Rudolticích před zámkem a pak vyrazili na spanilou jízdu do Bohušova.
Slezské Versailles oživily traktory a noblesní kultura aristokracie

MĚL PSYCHICKÉ PROBLÉMY, TAKŽE ANI NEVÍ JAK SE DOSTAL DO ČESKA

Muž se v zahraničí léčí několik let s psychickými problémy. Za účelem zjištění motivů jeho jednání a jeho psychického stavu bude přibírán soudní znalec. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody až šest let. Muž policistům sdělil, že ani neví, jak se dostal do České republiky.

Zdroj: Youtube