V těchto dnech zahájil policejní komisař trestní stíhání jednatřicetiletého muže z Břidličné pro zvlášť závažný zločin loupeže. „Obvinění mu bylo sděleno ve vazební věznici, kde pobývá za stejnou trestnou činnost, kterou měl spáchat v Olomouci. Muži je kladeno za vinu, že ve třech případech se dopustil loupeže. V Bruntále měl přepadnout stánek s rychlým občerstvením a v Krnově hernu a květinářství,“ objasnila důvod obvinění policejní mluvčí Pavla Tušková.

Na počátku října se lupič rozhodl vyzkoušet si svou dovednost v Krnově. Nejprve si vybral prodejnu květin, kde vstoupil zcela běžně jako zákazník. Po chvíli, když prodejnu prozkoumal a viděl, že je zde s prodavačkou sám, ji stříkl do obličeje sprej a požadoval peníze. „V květinářství měl nakonec odcizit pouze mobilní telefon a kabelku, ve které měla poškozená kosmetiku. Do půl hodiny od první loupeže a o několik set metrů dále měl vejít do jedné z heren,“ popsala krnovské řádění lupiče Tušková.

V herně lupič přitvrdil a místo spreje ohrožoval obsluhu nožem a opět po ní požadoval peníze.

Nůž asi zapůsobil a lupič si odnesl více než dvacet čtyři tisíc korun. Pravděpodobně měl však vysoké životní náklady, a tak si za pár dnů chtěl svůj úspěch zopakovat, tentokrát v Bruntále. Na podporu a zdůraznění své žádosti o vydání finanční hotovosti si dokonce vzal střelnou zbraň. Přinutil s ní prodavačku v rychlém občerstvení, aby mu vydala tržbu.

Získal tak dva tisíce korun a cigarety. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody až do výše deseti let.