Trestnímu stíhání čelí čtyř osoby z Bruntálska ve věku 20, 21, 37 a 45 let. Krádeží a poškození cizí věci se dopouštěli ve formě spolupachatelství. Buď všichni společně, po dvojicích, či trojicích vyráželi od poloviny do konce června 2020 do akce. Poškozeným osobám i firmám způsobili celkovou škodu za sto tisíc.

U zadrženého ve věku 21 let se jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán podmíněným trestem.

Krnovská nemocnice představila nový mamograf. Jedná se o investici za téměř pět milionů korun.
Krnovská nemocnice ženám představila nový mamograf

Pachatelé mezi 18. červnem a 23. červnem neoprávněně vnikli do areálů několika společností, firem a zemědělských družstev v Jindřichově. Převážně působili v Arnultovicích, ale i ve Vysoké, Pitárném a Heřmanovicích. Většinou po odstranění zámků a víček palivových nádrží odčerpali z náklaďáků, traktorů, kombajnů a různých pracovních strojů na dva tisíce litrů motorové nafty. Vloupávali se však i do dílen, skladů, hal a budov. Například odcizili dvě elektrocentrály v areálu zemědělské společnosti v Heřmanovicích.

Poznámka Fidela Kuby - Kolektivní vina

Chvíli po půlnoci 30. června se všichni čtyři muži vloupali do objektu benzínové čerpací stanice v Jindřichově, odkud odcizili mince i bankovky, několik láhví alkoholu, žvýkačky, tyčinky, cukrovinky a dokonce i vonné autovisačky. Brali cigarety, SIM karty, stírací losy, tablet i nealkoholické nápoje.

Objekt kanceláře a prodejny následně vystříkali práškovým hasicím přístrojem. Z místa činu i s odcizenými věcmi odjeli Škodou Octavia. Při odjíždění z místa činu byli přistiženi všímavou albrechtickou policejní hlídkou, která je pronásledovala a následně i zadržela. Pachatelé byli umístěni do policejních cel.

Slezan Osoblaha míří do okresního přeboru
Osoblaha míří do Okresního přeboru