Zadržení tří ilegálních pěstitelů konopí předcházela několikaměsíční práce krnovských kriminalistů. Velkým finále bylo v květnu zadržení pěstitelů zásahovou jednotkou přímo v nemovitosti, kterou si přizpůsobili pro pěstování konopí v laboratorních podmínkách pod umělým osvětlením. Soud vzal obviněné do vazby a hrozí jim trest odnětí svobody do výše deseti let.

Nemovitost účelově zakoupenou na Albrechticku si vybavili například rušičkou signálu a samostatnou jednotkou na výrobu elektrické energie, aby jejich pěstební zařízení nebylo odkázáno na napájení ze sítě.

„Obviněným je kladeno za vinu, že po účelovém zakoupení nemovitosti v obci na Albrechticku měli od loňského října společně přichystat v prostorách domu pěstírnu. Zde měli nejméně od podzimu 2017 za využití speciálního technického zařízení pěstovat rostliny s morfologickými znaky konopí setého,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

V Bruntále proběhly třídenní oslav Dny města Bruntálu.
OBRAZEM: Dny města Bruntálu připomněly 805. výročí

Role ve skupině byly rozděleny. Jeden ze zadržených se věnoval hlavně pěstování a ošetřování rostlin, další dovážel do domu potraviny, zeminu a další věci sloužící k pěstování. Třetí člen party zakoupenou nemovitost opravil, zajišťoval technické práce a podílet se na sklizni rostlin.

„Svého protiprávního jednání se měli dopouštět se záměrem vyprodukovat co největší množství marihuany, kterou měli v úmyslu prodávat uživatelům v Polsku a zisk měli v úmyslu si rozdělit. K tomu však nedošlo, jelikož byli zadrženi,“ doplnila Jiroušková.

Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili kromě vybavené pěstírny a chemikálií pro hnojení a ošetřování úrody také 152 rostlin v květináčích a 227 částečně usušených. Našla i větší množství již nasušené marihuany.

Rozhledna Biskupská kupa prošla generální rekonstrukcí.
VIDEO: Rozhledna Biskupská kupa získala původní název i krásu