Dvě cizinky ve věku jedenapadesát a šestačtyřicet let se 18. července vnutily do bytu důchodce z Karlovic a chtěly po něm sklenici vody. Ten jim vyhověl, ale zlodějky se k odchodu neměly. Začaly stařečkovi nabízet různé deky a snažily se odlákat jeho pozornost.

Naštěstí je u toho viděla všímavá sousedka, která okamžitě zalarmovala vrbenské policisty. Ti ke svému úžasu zjistili, že jim do rukou padly podezřelé z podobných případů vloupání na Krnovsku, kde mají na svědomí čtyři ohlášená vloupání do obydlí seniorů. Možná jich ale bylo mnohem víc.

Jedna zaclonila výhled do bytu dekou, aby druhá mohla nerušeně krást

Spousta vykutálených zlodějů sází na to, že starší lidé příliš důvěřují cizím lidem a navíc se nedokáží sami ubránit. Známe nespočet případů, kdy nepoctivec snadno obalamutil naivní babičku nebo dědečka. Těm pak mnohdy z celoživotních úspor, ukrytých doma v hrnečku, nezbylo vůbec nic. Snad jen oči pro pláč.

S touto kartou hrály v Krnově a okolí také tyto ženy. Bez souhlasu vnikly na pozemek rodinných domků a pokračovaly bez jakýchkoli skrupulí přímo do chodby domu. Tam už je starší majitelé zpozorovali a vykázali ven. Podvodnice se ale nenechaly odradit a pod záminkou prodeje dek zatlačily své oběti do jedné z místností.

Jedna z nich pak rozbalila připravenou deku a kryla nešťastníkům výhled do ostatních místností, kde už řádila druhá, někdy dokonce ve společnosti dalších kumpánů. Starouškům nebylo nic platné, že se ze spárů ženštiny snažili vymanit a nezvané hosty z domu vykázat. Drzé zlodějky odešly až poté, co spatřily přicházet příbuzné vyděšených seniorů.

Po zdařilé policejní akci, a samozřejmě díky rychlé reakci sousedky muže z Karlovic, si mohou důchodci na chvíli oddechnout. Časem se ale jistě objeví další podvodník. Senioři, nechte ho za dveřmi.