Případ domácího násilí v Dívčím Hradě skončil v sobotu 26. ledna převozem napadené ženy do nemocnice. Policisté byt zapečetili a následující den zadrželi muže ve věku 28 let, který je podezřelý, že ublížil své družce.

Muž po incidentu skončil ve vazbě.

„Je stíhán ze zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí a přečinů ohrožování výchovy dítěte a nebezpečného vyhrožování,“ informovala mluvčí policie Pavla Jiroušková s tím, že muž minimálně od roku 2015 do současné doby svou družku i jejich nezletilé děti nepřiměřeně a bezdůvodně fyzicky trestal, napadal a psychicky týral.

Při domovní prohlídce policisté v bytě našli rozený několikaměsíční mrtvý lidský plod.

„Kriminalisté nyní budou zjišťovat, zda má nález přímou souvislost s násilným jednáním obviněného ve vztahu k poškozené družce. Policisté se také zabývají případným dalším protiprávním jednáním v souvislosti s nakládáním s mrtvým lidským plodem,“ informovala mluvčí Pavla Jiroušková.

Policie řešila násilné chování tohoto otce rodiny vůči družce a dětem už v minulosti a to opakovaně. Družka ale bohužel nikdy nedala souhlas s trestním stíháním svého partnera. Nyní policisté už její souhlas mají. Domácímu agresorovi hrozí až osm let vězení.

Tato událost je varováním pro všechny oběti domácího násilí, aby týrání v rámci rodiny nenechaly zajít tak daleko. V podobných případech slouží v okrese Bruntál poradna Slezské diakonie Elpis.

„Ženy si často myslí, že si za to, co se děje, mohou samy a že se situace časem zlepší. Důležité je, aby týraný člověk věděl, že na to není sám. Naše poradna poskytuje služby v Bruntále na ulici Kavalcova 7, v Rýmařově na ulici Julia Sedláka 14 a v Krnově na ulici Hlubčická 9, a to na základě telefonické domluvy,“ uvedla koordinátorka střediska Slezské diakonie Klára Maková.

Karnola po požáru ze dne 20. 12. 2017.
Karnolu zapálily děti, uvedla policie