Vše se seběhlo v pátek 4. února asi hodinu před polednem. Tři maskovaní muži, byli navíc ozbrojení pistolí, vtrhli do zlatnictví kousek od centrálního náměstí v Bruntálu a začali krást všechny šperky, které jim přišly pod ruce. Cennosti ihned ládovali do cestovní modročerné tašky, kterou si vzali na lup s sebou.

Jednalo se o tři mladé muže ve věkovém rozpětí přibližně dvacet až pětadvacet let. Všichni byli štíhlí a poměrně vysocí. „Měřili od 170 do 180 centimetrů,“ pokračovala v popisu bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková. Jeden z lupičů měl naraženou pletenou čepici s nápisem AMSTERODAM.

Hladký průběh loupež neměla

Loupež ale neměla zdaleka tak hladký průběh, jak si původně trojice určitě plánovala. Vyrušil je náhodný kolemjdoucí. „Po krátké potyčce z místa utekli,“ řekla Tušková. Lupiče kolemjdoucí tak vylekal, že s sebou nevzali žádné šperky a dali se na útěk s prázdnýma rukama.

Policisté, kteří byli u zlatnictví prakticky okamžitě, vypátrali únikovou cestu, kudy pachatelé prchli. „Trasa vedla kolem kostela, zámeckou uličkou ke klubu Afrika a končila na parkovišti u bývalého kulturního střediska na ulici Dukelská,“ pokračovala mluvčí Tušková.

Podle všeho tady na partu čekalo auto, takže do něj nasedli a ujeli. Policisté také odhadují, že je také dost možné to, že mělo vozidlo cizí registrační značku, a to polskou. Lupiči totiž mluvili při loupeži polsky.

Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc

Policisté se teď obracejí na veřejnost, a žádají všechny, kteří by jim mohli podat jakékoli související informace, aby neváhali a pomohli. „Lidé mohou kontaktovali přímo bruntálské kriminalisty na telefonním čísle 974 731 320 a nebo bezplatnou linku 158,“ doplnila mluvčí Tušková.