Policisté, kteří se zaměřují na drogové delikty, v těchto dnech odhalili na Rýmařovsku trestnou činnost spojenou s distribucí marihuany a pervitinu.

„Zadrželi jsme dvě pachatelky ve věku dvacet čtyři a dvacet osm let. Provedli jsme u zadržených osob domovní prohlídky, kterých se účastnil i speciálně vycvičený pes na vyhledávání omamných a psychotropních látek. V obou domovních prohlídkách jsme zajistili metamfetamin neboli pervitin i marihuanu,“ popsala zásah zvláštního týmu bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková.

Policejní komisař okamžitě obě ženy obvinil z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Pokud jim vina bude prokázána, hrozí jim trest odnětí svobody až do výše pěti let. Starší žena zůstane během stíhání ve vazbě.

Ženy jsou podezřelé z toho, že během letošního roku dávaly i prodávaly metamfetamin na různých místech Rýmařova, a to více jak desítce osob. Obě pachatelky jsou také narkomanky. Kriminalisté se chystají v nejbližších dnech v souvislosti s tímto případem obvinit ještě další osoby.