Mladá slečna matce sice nahlásila, že jede za kamarádkou do Bruntálu, ale večer se zpátky už neobtěžovala dorazit. Policisté ani nemuseli dlouho zjišťovat, aby si ujasnili, s kým mají tu čest. Jednalo se o starou známou útěkářku. Burcovat rodinu i policii je pro mladou nezdárnici zřejmě koníček, podobným způsobem je v loňském roce zaměstnala hned několikrát.

Při jednom z pátrání ji policisté našli, jak si v klidu stanuje s partou kamarádů nedaleko od Bruntálu. Nicméně si policisté nemohli dovolit hlášení podcenit, a tak jeli podle klasického postupu. Vyhlásili celostátní pátrání, prohledali vlaková i autobusová nádraží a zastávky, jestli se v jejich okolí dívka náhodou nepoflakuje. Zkontrolovali i nemocnice, to pro případ, že by měla nějakou nehodu.

Nezapomněli ani na nejrůznější restaurace a bary, kam by mohla vzhledem k mrazivému počasí zavítat a chtít se ohřát. Ani u známých a příbuzných chorobné mladé útěkářky neuspěli. Nakonec mělo pátrání nečekané rozuzlení, dívka si došla na policejní stanici po půlnoci sama. Udiveným policistům oznámila, že jí byla venku zima, a tak ji to táhlo do tepla.

Mimo jiné jim taky řekla, že celou dobu bloumala po Bruntále, a když už byla moc unavená, šla si na chvíli zdřímnout pod schody v jednom z paneláků. Měla štěstí, že byly vchodové dveře odemknuté, takže se dostala nepozorovaně dovnitř. Policisté ji nakonec předali matce.