Ve středu 5. června večer zde začalo rozsáhlé pátrání po sedmnáctiletém chlapci. Svědci přivolali záchranáře kolem 19.30 hodin, když viděli, jak mladík zmizel pod hladinou. Do kempu v Petrovicích vyrazili prohledávat nádrž hasiči z Hlubčic, Nysy, Opole, i z Kędzierzyna-Koźle. Hasiči bezvýsledně prohledávali dno až do jedné hodiny po půlnoci. Pak bylo pátrání přerušeno a pokračovalo ve čtvrtek ráno, kdy se jim konečně podařilo najít a vytáhnout na břeh tělo utonulého sedmnáctiletého chlapce.

Protože také ve většině českých měst a obcí červnu otevřela koupaliště a ožily kempy kolem vodních ploch, vydala Policie ČR několik doporučení, aby dospělí ani děti u vody nezapomínali na několik preventivních zásad a nepodceňovali případná rizika.

„Děti by neměly chodit na koupaliště bez vědomí a souhlasu rodičů. Také nepodceňujte neznalost vodní plochy, nepřeceňujte své plavecké síly, to se totiž může stát osudným i dospělému. Pokud budete využívat k plavbám na vodě různé čluny, vory a loďky, tak na nich plujte pouze s plovací vestou,“ uvadla preventivní informace policejní mluvčí Pavla Jiroušková.