Dvaadvacetiletý cizinec, který havaroval v Rýmařově, zákony ignoroval, a nyní mu hrozí za jízdu pod vlivem alkoholu až tři roky vězení. K nehodě došlo v Rýmařově v Revoluční ulici.

„Muž řídil auto Mercedes a při průjezdu pravotočivou zatáčkou nezvládl řízení. Přejel přes levý okraj vozovky, kde se za levým chodníkem střetl s betonovým sloupkem, poté s kovovým oplocením domu. Ke zranění osob nedošlo," popsala situaci policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Při dechové zkoušce policisté naměřili řidiči hodnoty přesahující 1,5 promile alkoholu. „Muž se doznal k požití pěti velkých odlivek rumu. Je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnila policejní mluvčí.

V průběhu víkendu policisté zjistili při silničních kontrolách požití alkoholu před jízdou u pěti řidičů a jedné řidičky, z toho čtyři případy byly v Krnově. Naměřené hodnoty se pohybovaly od 0,25 až po 1,5 promile.

„Řidiči jeli jak s vozidly osobními, tak s nákladním, a v jednom případě jel řidič s motocyklem, a to ze Slezských Rudoltic do Krnova. Všem jsme na místě zadrželi řidičské průkazy, zakázali další jízdu a vše zadokumentovali," upřesnila Pavla Jiroušková. U hodnoty do jedné promile se případ řeší jako přestupek, pokud naměřená hodnota alkoholu přesáhne jedno promile, jedná se o trestný čin.

Gabriela Mathiasová