Až na ulici J. Lady nalezli v první zářijový den strážníci ceduli, označující vjezd do Bruntálu. Urvanou značku uschovali pro správce komunikací. O den dříve v podvečer řídili spolu se státními kolegy dopravu na komplikované a frekventované křižovatce ulic Dukelská a Jesenická, kde došlo k dopravní nehodě. Ve stejný den odpoledne museli s kolegy i do herny na ulici U Rybníka. Tam se uchýlili někteří hosté k násilí. Vše se ale obešlo bez zranění. Na hřbitově se zalíbilo ve čtvrtek dvěma chlapcům, kteří na pietním místě hlučeli.

Hoši se setkali na hřbitově

„Okolo půl deváté večer přelezli plot na hřbitov, posadili se zde na lavičku a hlučně si povídali. To se nelíbilo nájemníkům okolních domů, kteří vše oznámili městské policii. Strážníci zjistili totožnost chlapců a ze hřbitova je vykázali,“ řekl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek. V noci na čtvrtek se vydal středem Jesenické ulice proti hlídce rukama gestikulující muž. Lámanou ruštinou uniformovaným mužům vysvětloval, že je z Litvy a přijel kamionem. Vůz odstavil na nakládku k jednomu z místních podniků. Poté se vydal na prohlídku městem a zapomněl cestu zpátky. Muži strážníci zbavili tísně a zavezli jej k náklaďáku.

Alkohol muži dodal sílu

Ve středu dělal rutyku v kavárně na Nádražní ulici host, který měl notně „naváto pod kulíškem“. Jelikož se choval agresivně, policisté jej uklidnili a vyvedli ven z podniku. Netrvaly ani dvě hodiny a hrubián škodil znovu, tentokrát v herně nedaleko náměstí Míru. Odmítal zaplatit útratu za 177 korun. Obsluhu strážníci poučili, že se o vymáhání částky může pokusit v občansko právním řízení. Muž opět skončil na ulici. Za špatné parkování dostal ve středu pokutu majitel vozu na Uhlířské ulici. Parkoval neoznačené vozidlo na místě vyhrazeném pro osoby s pohybovým omezením. Bude muset zajít na odbor dopravy na radnici. O den dříve po poledni platil pokutu za špatné stání další motorista, v tomto případě na Kostelní ulici.

Vydal automobil všanc lapkům

„Při namátkové kontrole ulice Dolní hlídka městské policie v pondělí ve 2.10 hodin zaregistrovala pootevřené dveře zaparkované Škody Felicia. Strážníci při bližším ohledání nezjistili známky násilného vniknutí a vůz zajistili,“ popsal další případ Ondrášek. Podle jeho vyjádření strážníci Městské police Bruntál nezaznamenali v průběhu posledního prázdninového týdne žádnou mimořádnou událost, přesto se rozhodně nenudili a řešili bezpočet případů.