Muž se přestěhoval do nového bytu, tím mu pravděpodobně nečekaně narostly výdaje, takže začal obcházet sousedy a prosil je o půjčky. Finance mu nakonec půjčili čtyři dobrosrdeční sousedé a několik známých. Muž jim vždy vylíčil, že peníze akutně potřebuje, protože se mu naskytla výhodná koupě auta. Někdy zase vyrukoval s historkou, že potřebuje byt zařídit novým nábytkem.

Když všechny peníze dostal, ani ho nenapadlo, aby je zase vydal za vybájený nábytek nebo auto. Přišel si tak dohromady na sedmdesát tisíc korun. Jen co peníze získal, začal se věřitelům vyhýbat.

Když už na někoho nechtěně narazil, snažil se bránit svou čest a vymlouval se, že se peníze jen někde pozdržely, a on už určitě brzy začne splácet. Policisté začali na popud věřitelů případ vyšetřovat a zjistili, že muž v té době žádnou práci neměl.

Byla tedy malá šance, že by byl schopný napůjčované peníze vůbec kdy vrátit. Navíc mu už byla nařízena exekuce za jiné dluhy. Mužům zákona se povedeného dlužníka podařilo vypátrat v Praze.