Policie z brazilského Sao Paula zadržela Češku Lucii T., která se snažila propašovat drogy do Thajska. Schovat je měla do obrazu a šachovnice. Na dovolenou do Brazílie vyrazila i se svou dvouletou dcerou. K zatčení došlo už 11. září. Informoval o tom internetový portál TN.cz.

Do Brazílie odletěla Lucie T. na začátku září a na sociálních sítích se pochlubila s řadou fotografií. „Srdce Sao Paula, trochu moc lidí. Fotit to bylo umění. Jednou rukou hlídat kočár a tašku, ve druhé mobil a v hlavě myšlenka, bacha, ať ti to nevytrhne někdo z ruky," citovala TN.cz jeden z jejich příspěvků na facebooku. Pak se odmlčela, protože skončila v rukou police, která ji zadržela na letišti.

Zdroj: Youtube

Policisté  Češku obvinili z pokusu převézt drogy z Brazílie do Thajska. Drogy byly ukryté v replice obrazu Poslední večeře od Leonarda da Vinciho a v šachovnici. Podle testů mělo jít o kokain. Ženě brazilští policisté také zabavili peníze a mobilní telefon. Prý ji sledovali již během jejího pobytu v Sao Paulu a podezřívají ji ze spolupráce s mezinárodním gangem obchodujícím s drogami.

TN.cz sděluje i stanovisko Ministerstva zahraničních věcí ČR. "Můžeme potvrdit zadržení české občanky v Brazílii. Naše ambasáda je s tamními úřady v kontaktu. Vzhledem k dalším okolnostem případu ale nebudeme poskytovat více informací," uvedla Zuzana Štíchová, ředitelka tiskového odboru MZV.

Svěcení Sofiina pramene v Jeseníku
Obnovená stezka v Jeseníku zavede poutníky ke dvěma pramenům

Zatím ale není jasné, co se stalo s dvouletou dcerkou Lucie T. Dítě prý už může být zpět v Česku. „V takových případech obecně platí, že ve spolupráci s Úřadem pro mezinárodněprávní ochranu dětí a dalšími příslušnými orgány je prováděna repatriace dítěte do ČR," doplnila Štíchová.

Zadržená žena prý moc nepracovala a často cestovala do exotických zemí. Její další dvě starší děti údajně zůstaly v Česku u příbuzných.

Sraz účastníků pochodu po obnovené cestě byl před kostelem v Branticích.
Znovuobnovená cesta z Brantic do Radimi