Na odlehlém místě za Novým Jičínem v polovině července oloupili poslíčka s pizzou, kterou si telefonicky objednali. Na Opavsku se vrhli na řidiče přepravní služby. Kromě toho chystali i další zločin. Vše měli detailně naplánováno, včetně rozdělení rolí. Jejich lupičské tažení však ukončili policisté. Manželům hrozí až deset let vězení. Soud na oba uvalil vazbu. O případu v pátek informoval novojičínský kriminalista Pavel Bittner.

Násilníky se podařilo zadržet několik hodin poté, co v nočních hodinách přepadli mladíka rozvážejícího pizzu. Na dohodnutém místě na něj čekala žena, která se snažila odlákat jeho pozornost. V té chvíli vyběhl z úkrytu maskovaný manžel s páčidlem v ruce. Řidič si ho všiml a stačil úder vykrýt. Pak se začal bránit a útočníkovi uštědřil několik ran. Sám sice utrpěl zranění, podařilo se mu však naskočit do auta a ujet. Bonnie a Clyde ukořistili pizzu, necelých sedm tisíc korun a stravenky.

PÁTRÁNÍ

Policisté, které přivolal majitel pizzerie, zahájili rozsáhlou pátrací akci, do níž se zapojili příslušníci speciální pořádkové jednotky a psovodi. „Zhruba po třech hodinách hlídka kontrolovala osádku vozidla. Muž a žena odpovídali popisu. V autě byla nalezena doručená pizza, zakrvácená mikina, ve křoví se nacházelo odhozené páčidlo, které předtím pachatel použil,“ uvedl Bittner.

Při dalším vyšetřování kriminalisté zjistili, že o den dříve se téměř stejný zločin odehrál na Opavsku. „Obětí byl řidič přepravní služby,“ řekl Bittner s tím, že manželé si nejprve telefonicky objednali elektroniku. Řidiče kurýrní společnosti pak telefonicky navigovali na odlehlé místo. Přepravce si naštěstí lupiče všiml. „Křičel o pomoc, oni se zalekli a odjeli,“ dodal Bittner.

PLÁN

Vyšlo také najevo, že manželé chtěli v Novém Jičíně provést další přepadení. I tentokrát mělo jít o řidiče, který by jim přivezl objednanou elektroniku.

Podobným případem se moravskoslezští kriminalisté zabývali i v roce 2009. Tehdy zadrželi devětadvacetiletého muže a jeho jedenadvacetiletou partnerku z Ostravska, kteří společně osmkrát kradli a loupili v prodejnách s oděvy a drogistickým zbožím v centru Ostravy. Způsobili škodu za 150 tisíc korun.