Velkou část výjezdů bruntálské městské policie měla minulý týden na svědomí mládež. V úterý 3. března v podvečer si na ni stěžovali přes linku 156 obyvatelé Dlouhé ulice. „Výrostci si zde kopali balónem o zeď domu a špinili fasádu. Hlídka, která sem dorazila, je upozornila, že to nesmí a poslala je kopat si jinam,“ sdělil šéf bruntálských strážníků Pavel Petr.

Zvláštním způsobem zaháněl nudu dvanáctiletý mladík, který v Bruntále trávil jarní prázdniny. Na Cihelní ulici rozbíjel sklenice. Jeho počínání nenechalo klidnými kolemjdoucí, kteří informovali černé šerify. Ti dohlédli, aby hoch střepy uklidil.

Kravál na chodbě na Dlouhé ulici 26 měla také na svědomí skupinka výrostků. V sobotu 6. března postávala partička na chodbě a svým povykováním rušila místní nájemníky, kteří si stěžovali městské policii. „Když hlídka dorazila, tak do výrostků jako když střelí. Většina z nich utekla, ale dva jsme chytili a upozornili je,“ pokračoval Petr.

Světlo a ruch v tělocvičně Obchodní akademie v sobotu 6. března kolem třetí hodiny ráno vzbudil podezření u místní pracovnice. V domnění, že se zde děje něco podezřelého, obrátila se na strážníky. Ti v tělocvičně narazili na skupinku mladých lidí. „Bylo tam asi šest osob, které tvrdily, že tam mají taneční výcvik s vědomím školy. Údajně měli svolení trénovat i v těchto pozdních hodinách. Pro jistotu jsme informovali ředitele školy,“ řekl k události jeden ze zasahujících strážců pořádku.

Čtrnáctiletý hoch kradl v sobotu po třinácté hodině v Lidlu. Mladík se snažil z prodejny nepozorovaně vynést láhev se švestkovým destilátem za sto korun. Při činu jej chytl místní personál a zavolal si na pomoc hlídku městské policie. „Mladík byl předán matce a informován byl i sociální odbor,“ uvedl Petr.

Stejný postup strážníci dodrželi v případě osmiletého chlapce. Ten se pokusil o krádež v neděli 8. března v Kauflandu. Nabral si sladkosti a zápalky v celkové hodnotě přes třicet korun. I v tomto případě strážci pořádku informovali sociální pracovníky a předali malého zloděje rodičům.

Zuzana Pršalová