Při tom po cestě na ulici Bedřicha Smetany v Městě Albrechticích zastavili a zkontrolovali silně podnapilého cyklistu, ve kterém poznali seniora, co měl napadat svou rodinu.

Orientační dechová zkouška ukazovala na velmi silnou opilost. Výsledek s hodnotami kolem 2,9 promile alkoholu v dechu, to už je těžká opilost, která způsobuje problémy s rovnováhou a vrávorání při chůzi. Jízdu na kole v takovém stavu zvládne jen dobře trénovaný alkoholik.

Opilec, který zvládne jízdu na kole při hodnotě téměř tři promile ale není pro policisty hrdina hodný obdivu, protože svým výkonem naplnil skutkovou podstatu přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. „Celá tato záležitost bude po řádném zadokumentování předána k dalšímu projednání a k opatření do správní komise Odboru dopravy příslušného Městského úřadu,“ uvedl policejní mluvčí René Černohorský s tím, že dopravním přestupkem hříchy podnapilého cyklisty nekončí.

Následné šetření v místě bydliště prokázalo, že před usednutím na kolo vulgárně urážel svého syna a jeho družku, stejně jako i její děti. Navíc kopal do vstupních dveří bytové jednotky, kde jeho syn se svou rodinou bydlí.

Poněvadž se senior navzdory přítomnosti policistů dál choval arogantně a agresivně, bylo nutné zakročit důrazněji a zajistit mu odbornou péči na protialkoholní záchytné stanici v Opavě. Po jeho vystřízlivění budou policisté z Obvodního oddělení ve Městě Albrechticích v prošetřování případu pokračovat.