Tak to vypadá, že s přicházejícím jarem se začaly v Krnově nalévat nejen pupeny stromů, ale také lidé. Bohužel na rozdíl od pučící květeny pohled na ně není nic okouzlujícího. Pohoršují spoluobčany, dělají výtržnosti a jsou i agresivní. O tom ví své místní strážníci. Během uplynulého týdne je násosky zaměstnávaly více než dost.

Začalo to rvačkou

Na rvačku, která se strhla v parku u evangelického kostela, byli upozorněni strážníci ve středu odpoledne.

Ukázalo se, že podnapilý devětatřicetiletý muž zde napadl svou o osm let starší družku. „Ženy se zastali kolemjdoucí. Opilec se však do nich pustil také, a tak přivolali strážníky,“ potvrdila mluvčí krnovské radnice Dita Círová. Díky zkušenostem s podobnými borci se strážníkům podařilo situaci brzy uklidnit. V opilém výtržníkovi, který nadýchal 2,65 promile, však stále bublala zloba, raději jej strážníci převezli na záchytku do Opavy.

V budově střední školy na Opavské ulici zadržel školník společně se zástupcem ředitele v pátek před polednem dva cizí muže, kteří se chovali hlučně a byli vulgární. Protože si o nich mysleli, že se jedná o zloděje, přivolali městskou policii.

„Než strážníci přijeli, jednomu z mužů se podařilo utéct, druhý ale ochotně vypověděl, že se s kamarádem opili v nedaleké herně a rozhodli se navštívit svého známého studenta školy,“ popsala podrobnosti dalšího opileckého extempore Círová.

Po té, co strážníci s pracovníky školy provedli kontrolu, při níž zjistili, že zadržení ve škole nic nepoškodili ani neodcizili, přivolali Policii ČR a případ jí předali.

Jeden spal na chodníku, jiný chtěl násilím sex

Při noční kontrole lokality Cvilín našla v pátek hlídka městské policie na silnici ležet opilého devětatřicetiletého muže. Strážníci, možná v tomto případě i strážní andělé, muže probrali, a když zjistili, že není zraněn, nasměrovali ho k domovu na Sídlišti pod Cvilínem.

V sobotu o půl třetí ráno však zasahovali muži v uniformách u mnohem závažnějšího případu s opilcem. Městské strážníky požádali o spolupráci jejich republikoví kolegové. „V domě na ulici Mikulášské opilý čtyřicetiletý muž vyhrožoval své manželce zabitím. Na žádost Policie ČR strážníci muže převezli na obvodní oddělení,“ uvedla podrobnosti Círová. Při výslechu agresora se ukázalo, že muž dostal chuť nejen na skleničku, ale i na postelové hrátky, které mu žena odmítla. Rozhodl si je vynutit hrubou silou. Případ policie dále šetří.

Hledali a objevili autovraky

Hned na začátku minulého týdne, v pondělí, prošli strážníci krnovskými ulicemi a hledali autovraky.

Zjistili, že v ulicích města se nachází celkem jedenáct vozidel, které vykazují všechny znaky auta na likvidaci. Vozidla byla viditelně technicky nezpůsobilá k provozu, jejich pozornosti neušly plecháče bez poznávací značky, s rozbitými skly a světly i ty stojící mezi vysokou travou.

„Strážníci sepsali seznam a předali záležitost k dořešení odboru správy majetku města radnice v Krnově,“ udala další postup Dita Círová. Dle zvyklostí radnice seznam zveřejní a vyzve majitele k odstranění vraku. Pokud tak do určeného termínu vlastník neučiní, odstraní vrak samotná radnice. Náklady však zaplatí nepořádný majitel.