Na obloze ve Vrbně pod Pradědem třaskaly poslední rachejtle, když čtyřicetiletý muž usedl za volant Renaultu Laguna a šněroval si to Žižkovou ulicí. Policisté nevěřili svým očím, když mu naměřili téměř tři promile alkoholu. To už je hranice mezi těžkou opilostí a otravou alkoholem, kdy člověk není schopen chodit ani souvisle mluvit. Řídit auto v takovém stavu sice ještě dokáže, ale už se při tom nedokáže vyhýbat překážkám ani chodcům.

Opilý řidič při průjezdu Žižkovou ulicí způsobil zranění dvou chodců ve věku 20 a 32 let. Jeden byl převezen do krnovské nemocnice s lehkým zraněním pravé nohy a druhý protože si zranil kotník, když v poslední chvílí stihl uskočit stranou před Renaultem Laguna.

"U obou chodců byly rovněž provedeny orientační dechové zkoušky na alkohol s pozitivními výsledky a s naměřenými hodnotami 1,7 a 2,4 promile v dechu," popsal situaci silvestrovských chodců policejní mluvčí René Černohorský. Takové výsledky alkotestu se označují jako střední a těžká opilost.

Další vyšetřování ukázalo, opilec za volantem nemůže přijít o řidičský průkaz, protože žádný nemá. Když vyšlo najevo, že Renault Laguna má propadlou technickou prohlídku již od května roku 2018, policisty to už ani moc nepřekvapilo.

Na vítání Nového roku 2020 budou policisté ve Vrbně ještě dlouho vzpomínat, protože kromě opilce bez řidičáku co autem bez technické přejel dva opilé chodce museli ještě řešit případ milovníka pyrotechniky, který z balkonu paneláku střílel zábavní pyrotechniku k sousedům. Ženě, které v ulici Nad Stadiónem rechejtle zničila plastové okno za deset tisíc korun, ta jeho pyrotechnika zas tak moc zábavná nepřipadá.