O hlučné zábavě v jednom z bytů v západní zóně se dozvěděli strážníci o půlnoci na sobotu 29. ledna. Asi třicetiletý nájemník hlídce vysvětlil, že jede nastálo do Anglie a odjezd z města proto řádně oslavoval. Za rušení sousedů čeká muže postih. „Případ bude mít dohru před správním orgánem,“ řekl ředitel bruntálské městské policie Pavel Petr.

Na Dlouhé ulici se servali dva muži ve věku pětatřiceti a šestatřiceti let. Duelu přihlíželi sousedé a oba borce povzbuzovali. K aréně, kterou si udělali z ulice, přijeli strážníci. Muži vzali nohy na ramena a schovali se v jednom z okolních domů. Jejich úkryt v bytě však strážníci odhalili a oběma napařili pokutu.

První, který měl v těle 1,7 promile alkoholu, zaplatil jako účastník rvačky pokutu pět set korun. Druhý, který spor vyprovokoval a měl v sobě 2,15 promile, zaplatil tisíc korun. Přísnější trest si vysloužil tím, že se navíc projevil jako vandal. Rozkopal zeď v paneláku. Musí zaplatit i škodu, jejíž výši dodatečně vyčíslí majitel stavby, kterým je hospodářská správa.

Problémy s alkoholem

Přesto, že byl v pondělí 24. ledna večer šestnáctistupňový mráz, ustlal si na sněhu a zdřímnul na Rýmařovské ulici dvaačtyřicetiletý pijan. Strážníci poznali, že jde o známého recidivistu. Na nohy se jim ho postavit nepodařilo, proto ho přepravili a vnutili jeho sestře.

Další milovník alkoholu spal na sněhu v pátek 28. ledna v podvečer u autobusové zastávky na Dukelské ulici. „Strážníci muže probrali. Posadil se na lavičku a slíbil, že se probere a domů už zvládne dojít po vlastních,“ uvedl ředitel Petr. O hodinu a půl později ležel ten samý muž na druhé straně silnice u mateřské školy. Pospal a odjel do města, kde má trvalý pobyt.

Kradli vodku a mýdlo

Prodavačky v Potravinách u Šandů neošálila v úterý 25. ledna dopoledne devětapadesátiletá straka. Z nouze a hladu nekradla, z regálu uzmula láhev vodky za 163 korun. Místo popíjení lahodného moku zaplatila dvousetkorunovou pokutu a k tomu má z ostudy kabát. Vodku prodavačky vrátily zpět mezi ostatní lahve.

Do Kauflandu přišel nakupovat za pět prstů o dva dny později odpoledne jednadvacetiletý muž. Zachtělo se mu tekutého mýdla v hodnotě sedmdesáti korun. I on musel mýdlo vydat a zaplatit třísetkorunovou pokutu.