Albrechtický případ je o to smutnější, že pachatelky obraly stařečka o všechny úspory, které si střádal na pohřeb. Přišel o celých 54 tisíc korun. Do cizího domu se dostaly dvě pachatelky pod záminkou, že pro starého pána mají přeplatek za zdravotní pojištění.

„V úterý 13. března krátce před polednem na zahradě u rodinného domu ve Městě Albrechticích oslovily dvě neznámé ženy třiaosmdesátiletého muže s tím, že pro něj mají přeplatek za zdravotní pojištění ve výši tisíc korun. Měly však bankovku v nominální hodnotě dva tisíce,“ popsala policejní mluvčí Pavla Tušková trik, jak nalákaly seniora, aby jim do domu ukázal místo, kde schovává úspory.

Důvěřivý pán odešel do ložnice rozměnit bankovku. Vytáhl igelitový sáček s finanční hotovostí, který si následně odložil na postel. Vrátil se zpět do pokoje, kde ho jedna z žen zabavila a druhá mezitím nepozorovaně odcizila z postele sáček i s hotovostí ve výši 54 tisíce. Po chvíli obě odešly.

Podle svědectví okradeného byla první z pachatelek štíhlá dlouhovláska věku od dvaceti do třiceti let, vysoká asi 160 cm. Na sobě měla modré rifle a tmavší svetr. Druhá byla starší, ve věku kolem čtyřicítky, střední postavy, vysoká 165 cm. Měla hnědé vlnité vlasy po ramena a světle krémovou bundu.

Vedoucí obvodního oddělení Policie ČR Krnov Jaroslav Obr při bilancování loňského roku upozornil krnovské zastupitelstvo, že se policisté marně snaží formou přednášek varovat seniory před cynickými zloději. Připomenul také nejčastější triky, lsti a záminky, pod kterými se podvodníci snaží vniknout do bytů důvěřivých seniorů. Vydávají se například za podomní prodejce, za příbuzné, chtějí si umýt ruce nebo kontrolovat plynoměr.