Stejné jméno dal svému synovi muž z Horního Města. Počítal určitě s tím, že se bude svým potomkem jen chlubit, jak se ale ukázalo, nebyl to až tak dobrý nápad. Šestatřicetiletý muž totiž přímo zneužil toho, že mají s otcem stejné jméno i příjmení. Bydleli navíc i na stejné adrese.

Takže když přišla ke dveřím poštovní doručovatelka s poukázkou k vyzvednutí horentní sumy ve výši sto sedmdesát pět tisíc korun, nezvedený syn nezaváhal a přihlásil se jako majitel peněz, ačkoli mu muselo být od začátku jasné, že jemu není určená ani koruna. „Peníze měly být vyplaceny jeho otci,“ řekla bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková.

Vidinou lehce získaných peněz zaslepený muž ihned konal. Doběhl si na nejbližší pobočku pošty a domluvil si termín, kdy peníze vyzvedne. K tomu došlo 22. října. Peníze ovšem hned roztočil. Využil je pro vlastní potřebu, jak později uvedl policistům, část naházel do automatů, kde je samozřejmě prohrál.

„Šestatřicetiletý muž byl v těchto dnech policejním komisařem obviněn z přečinu podvodu,“ shrnula mluvčí Tušková dosavadní průběh vyšetřování.