Policejní komisař zahájil ve středu trestní stíhání osmačtyřicetiletého muže pro zločin loupeže. Toho se měl dopustit tím, že o den dříve v podnapilém stavu přišel do prodejny drogerie v Hlubčické ulici v Krnově a začal se válet po regálech. „Prodavačka ho požádala, aby odešel. V tom okamžiku ji měl obviněný chytit za ruku a požadovat peníze. Žena mu řekla, že mu žádné peníze nedá, a tak ji měl fyzicky napadnout. Naštěstí byl pachatel v podnapilém stavu, žena do něj strčila a tak se jí podařilo vyběhnout před obchod,“ popsala řádění opilého lupiče policejní mluvčí Pavla Tušková.

Prodavačka při obraně obchodu a tržby utrpěla pohmoždění obličeje. Když lupič zjistil, že odvážná prodavačka mu nic nedá a volá pomoc, odešel z prodejny pryč. „Já ji obdivuji. Asi bych tak srdnatá nebyla a raději bych mu peníze dala,“ přiznala kolegyně za pultem jiné krnovské prodejny.

Prodavačka drogerie oznámila okamžitě přepadení na městskou policii a strážníci během deseti minut muže našli a zadrželi, aby jej předali pod zámek svým republikovým kolegům. „Provedli jsme u něj dechovou zkoušku, která vykázala hodnotu 2,48 promile. Po lékařském vyšetření jsme ho umístili do policejní cely,“ doplnila Tušková. Následující den po vystřízlivění mu bylo sděleno obvinění a byl podán podnět k návrhu umístění lupiče do vazby. Za loupežné přepadení, byť si nice neodnesl, mu hrozí trest odnětí svobody až do výše deseti let.