Lucie M. z Bruntálu měla bývalého zaměstnavatele připravit podle žaloby v době od 27. července do 24. října roku 2010 o 48 900 korun. Poskytnout měla na vstupném slevy ve dvou stech jednašedesáti případech, a přitom k tomu neměla žádný příkaz vedení.

„Poté, co zákazníci zaplatili za svůj pobyt v areálu v plné výši, peníze za vstup do pokladny neodváděla nebo si je ponechala pro svoji potřebu s tím, že do systému zadala stoprocentní slevu,“ řekl v žalobě státní zástupce Miroslav Kotrla.

Pokladní měla využít také skutečnosti, že se slevy neobjevovaly v denních přehledech pro vedoucí wellness centra. Obžalovaná se snaží soud přesvědčit o své nevině, a vše se snažila hodit na kolegu pokladního. „Radil, jak se stornem, aby to nebylo poznat,“ vypověděla obžalovaná Lucie M. Podotkla, že se coby pracovnice wellness neobohatila o žádnou částku, peníze jí v pokladně nenadbývaly, ani nechyběly.

Má za to, že za nesrovnalosti může od začátku provozu chybný počítačový systém centra, s nímž měli pokladní velké potíže. Slevy zaváděla do počítačového systému prý kvůli chybně fungujícím čipům, které nevpouštěly dovnitř řádně platící zákazníky.

Existují dvě různé sjetiny

Není bez zajímavosti, že v době, kdy mělo ke zpronevěrám docházet, pracovalo ve wellness šest pokladních, ale jen u dvou zjistila manažerka Táňa K. nesrovnalosti ve slevách: u Lucie M. a Pavla U., rovněž stíhaného za zpronevěru. I Pavla U. čeká v lednu soud, pokladník měl zpronevěřit sto padesát jeden tisíc korun. „Na pana U. jsem měla podezření, vůbec jsem netušila, že v tom má prsty i paní M.,“ sdělila manažerka centra Táňa K. soudu.

Oba provinilé zaměstnance z wellness na hodinu propustili, a podali trestní oznámení.

Loňské listopadové jednání soudce Lumír Čablík odročil na pondělí 9. ledna kvůli přesnému vyčíslení škody. Obhájce Lucie M. předložil soudu sjetinu z počítače, v níž vyčíslil částku ve zcela jiné výši, než obžaloba. Srovnat obhájcovu sestavu s tou, kterou vypracovala manažerka wellness centra, se soudu včera nepodařilo.

Obě sjetiny se zásadně lišily. Obhájce tvrdil, že obdržel sestavu od policie, a tak bude muset příště k výslechu i vyšetřující policista, který mu ji poskytl. Znovu musí přijít také manažerka a obhájit, proč některé položky v sestavě označila jako neoprávněné slevy, poskytované Lucií M.

„Nemělo by cenu se zdržovat srovnáváním nesrovnatelného, je to zbytečné. Je nutno zjistit, z jakých důkazů obhájce vycházel, a co vlastně předložil,“ konstatoval soudce Lumír Čablík, načež jednání pro rozpory odročil na další termín.