Kriminalisté zatkli vařiče drog v bytě jeho přítelkyně. „Při domovní prohlídce zajistili věci a chemikálie používané k výrobě metamfetaminu,“ řekla policejní mluvčí Pavla Tušková. Po zemi se povalovaly stříkačky, chemikálie i zbytky tvrdých drog. Nechyběla varna ani makovicový extrakt k výrobě opia. Speciálně vycvičený služební pes Kapitán pod taktovkou policejního psovoda odhalil pervitin také v mrazícím boxu lednice v kuchyni, kde narkomana při šťáře zatkli. Jeho přítelkyně je již po výslechu na policii na svobodě.

Muž v bytě podle vyjádření policistů vyrobil od 4. října nejméně ve třech případech pět gramů velmi kvalitního pervitinu. „Část užil pro vlastní potřebu, část dal k užívání dalším osobám,“ uvedla Pavla Tušková.

Zatčený muž byl také 3. listopadu strůjcem požáru bytu své družky na Uhlířské ulici. „Zde chtěl vyrobit takzvanou českou cestou metamfetamin a při finální fázi došlo vlivem jeho neopatrnosti k převržení chemikálií a požáru. Obviněný ho sám uhasil před příjezdem hasičského záchranného sboru,“ vzpomínala policistka Pavla Tušková.

Obviněnému z výroby drog nyní hrozí až pětiletý pobyt ve vězení, které již z dřívějška důvěrně zná.

Radost z drogové partičky neměli už pár týdnů sousedi. „Víme, že se tam scházely různé partičky, že se to tam stahovalo. Jednou dokonce visela z balkonu za nohy nahá dívka. Strašně při tom křičela,“ postěžovala si jedna z žen bydlících v sousedství.

Šestá varna za pět týdnů

Varna v Bruntále se stala šestou, kterou během pouhých pěti týdnů policisté na Bruntálsku zabavili. „V tomto týdnu byla také odhalena skupina výrobců a distributorů metamfetaminu a marihuany na Rýmařovsku a v Břidličné,“ potvrdila Pavla Tušková.

To se týkalo i obyvatelů domu na Hřbitovní ulici v Břidličné, kde již předchozí nájemník bytu vařil pervitin. „Dva z pachatelů byli vzati do vazby a v rámci realizace byly zajištěny další dvě varny,“ konstatovala Pavla Tušková. Vyšetřovatelé zjistili, že výrobci drog navíc opakovaně řídili motorová vozidla pod vlivem pervitinu. I za to jsou stíháni.