V červenci a srpnu letošního roku se poškozený muž z Krnova hned dvakrát zúčastnil aukce mobilních telefonů na internetovém aukčním portálu.V první chvíli musel zaplesat, obě aukce se mu totiž podařilo vyhrát. „V prvním případě v červenci se jednalo o nabídku prodeje mobilního telefonu i-Phone 3GS,“ informovala detailněji Ivana Křištofová z bruntálské policie.

Muž se telefonu nemohl dočkat, uhradil proto bez otálení na uvedený bankovní účet třináct tisíc pět set korun, které prodávající za zboží požadoval, a nezbylo mu než čekat. „U druhého srpnového případu se jednalo o nabídku čtyř kusů mobilních telefonů i-Phone 4G,“ pokračovala Ivana Křištofová.

I tuto aukci muž vyhrál a opět převedl na bankovní účet prodejce peníze bez průtahů, dělalo to necelých třicet sedm tisíc korun, což byla polovina ceny, která měla sloužit jako záloha.

Od doby, kdy poškozený za věci zaplatil, bez úspěchu do dnešních dnů spořádaně očekával, až mu přijdou balíčky. Nicméně pohár jeho trpělivost po právu přetekl a právě 2. listopadu vyrazil informovat policisty.

„Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu podvodu proti dosud neznámému pachateli či pachatelům,“ řekla Ivana Křištofová, jak případ dál pokračuje.