V Bruntále na obsluhu prodejny pachatel vytáhl nůž, ve Městě Albrechticích loupil muž s pistolí v ruce. Ozbrojenou loupež v Albrechticích se po měsíci podařilo objasnit díky cenným informacím od místních občanů.

Pachatelem je sedmadvacetiletý muž z Bruntálu. Díky dobré spolupráci krnovských kriminalistů a albrechtických policistů byl pachatel zadržen první únorový den. Po předložení nezvratných důkazů se muž k ozbrojenému přepadení albrechtické večerky přiznal.

K loupežnému přepadení došlo ve Městě Albrechticích v Tyršově ulici za bílého dne, pár minut po 14. hodině. „Pachatel nejprve požádal obsluhu večerky o prodej cigaret. Cigarety sice normálně zaplatil, ale následně vytáhl krátkou střelnou zbraň, kterou namířil na obsluhu. Vyhrožoval, že prodavačku zastřelí a současně požadoval vydání peněz. Prodavačka z obavy o svůj život mu vydala finanční hotovost v řádech několika tisíc korun,“ popsala případ Pavla Tušková, policejní mluvčí.

Uposlechnutí příkazů zločince se prodavačce vyplatilo. Vyvázla bez zranění. Pachatel shrábl hotovost ve výši kolem osmnácti tisíc korun a se zbraní neustále namířenou na prodavačku vycouval z prodejny ven. Pak z místa činu utekl neznámo kam.

„Policejní komisař 2. února zahájil jeho trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin loupeže. Obviněný jako důvod svého jednání policistům uvedl, že se dostal do tíživé finanční situace a měl osobní problémy. Policistům obviněný také vydal svou zbraň i s náboji. Jedná se o plynovou pistoli,“ uvedla Pavla Tušková.

Protože lupič z albrechtické večerky v minulosti nikdy nebyl pravomocně odsouzený a po zadržení spolupracoval s policií, takže trestní stíhání je vedeno na svobodě. Hrozí mu trest odnětí svobody až do výše deseti let.

V tomto období policisté objasnili také loupež v Bartultovicích, která jim byla hlášena o několik dní dřív než přepadená večerka v Albrechticích. „Intenzivním prošetřováním okolností jsme zjistili, že se tato trestná činnost vůbec nestala,“ popsala nečekaný závěr vyšetřování policejní mluvčí Pavla Tušková.