První pátrací akce proběhla v okolí Tvrdkova, kde bylo vyhlášeno pátrání po šestasedmdesátileté seniorce, která už dopoledne vyrazila na procházku.

"Ve 14.00 hodin oznámil pětačtyřicetiletý muž, že pohřešuje svoji tetu z Tvrdkova. Žena se šla v ranních hodinách projít ven, že jí není dobře. Během dopoledne ji hledali rodinní příslušníci a místní občané. Následně celou událost oznámili policii. Byla provedena pátrací akce, které se zúčastnilo 15 policistů i se služebním psovodem a 24 členů dobrovolných hasičů z Břidličné, Horního Města, Dolní Moravice a Rýmařova," sdělila k pátrání policejní mluvčí Pavla Tušková.

Vše nakonec dopadlo dobře a pohřešovaná seniorka byla nalezena krátce po 16. hodině na louce nedaleko bydliště. Na vysvětlenou dodala, že se vrací z procházky.

Podobně dopadlo také pátrání po devětatřicetiletém muži z Horního Města, který v odpoledních hodinách odešel z chaty v Břidličné do lesa.

"Údajně měl mít psychické problémy. Policisté pátrali i v okolních pastvinách a na lesních cestách. Po dvou hodinách muže vypátrali rýmařovští policisté na cestě v obci Skály. Muž uvedl, že se šel projít a přišel až do Bruntálu, kde se najedl v nádražním bufetu a následně jel do místa trvalého bydliště," popsala okolnosti druhé pátrací akce policejní mluvčí.