Holuba přinesla na služebnu městské policie v pátek 16. května v 17.50 hodin obyvatelka města. Prý k ní přiletěl na zahradu a ona je přesvědčena, že je vzácný. „Strážníci ptáka převezli k holubáři, který uvedl, že se jedná o poštovního holuba z Polska. Holubář ho nakrmil a vypustil,“ řekla mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Opilý cyklista

Členové rychlé záchranné služby požádali o den později v 8.30 hodin strážníky, aby přijeli k trafice na Revoluční ulici. Povaloval se tam na zemi opilý a zraněný cyklista. Zdravotníci muže převezli do nemocnice, policisté se postarali o jízdní kolo, které si převezli s sebou na služebnu městské policie.

Patří na psychiatrii

„Sousedský spor v bytovém domě na Albrechtické ulici řešili strážníci 15. května v podvečer poté, co jim jeden z jeho obyvatel oznámil, že mu soused schválně přesekl elektrické vedení,“ uvedla Dita Círová. Na místě policisté zjistili, že muž kromě toho ohrožoval tamní obyvatele a pak se uzamkl ve svém bytě. „Dále shledali, že problémový soused se léčí na psychiatrii, předepsané léky neužívá, konzumuje ve větším množství alkohol, terorizuje sousedy a dělá jim naschvály,“ prohlásila Dita Círová. Jelikož je problém dlouhodobějšího rázu, případ si převzali státní policisté.

Ležel ve zvratcích

Známý krnovský milovník alkoholického pitiva se zřídil 17. května po 17. hodině natolik, že usnul před večerkou na Dobrovského ulici. Policisté muže znečištěného zvratky a močí probudili a poslali domů. „Tam ale kvůli svému stavu netrefil a v 18.30 hodin se dobýval do cizího bytu. Jeho obyvatelka přivolala strážníky, kteří opilce z domu vyvedli a nasměrovali správným směrem,“ doplnila Dita Círová.

Otec vykopnul dveře

Nezletilý chlapec ze Staré ulice měl 13. května v 18.50 hodin obavy o osud své maminky. Otec dorazil domů podroušen alkoholem a hned synovi nafackoval. Případ domácího násilí se vydali řešit strážníci i státní policisté. „Jejich návštěva ale neměla na opilého muže žádný velký vliv, protože ve 23.48 hodin strážníkům volala jeho sousedka, že k ní přišel chlapec s tím, že ho otec vyhodil z bytu.

Po příjezdu strážníků k domu již na ně chlapec čekal a uvedl, že otec se před chvílí vrátil domů ještě více opilý a když mu matka nechtěla otevřít, tak vchodové dveře vykopnul a začal mu kvůli tomu, že ho večer udal policistům, vyhrožovat zbitím,“ sdělila Dita Círová. Zpiťar nakonec usnul ve své posteli a v bytě konečně zavládl klid.

Při úprku málem srazil chodce

Mezi černou skládkou na Cvilíně a cestou na Býkov spatřili krnovští městští policisté 17. května kolem 14. hodiny červený automobil. Když je řidič spatřil, zběsile se snažil ujet. „Začal zmatkovat a málem porazil chodce, který v tu chvíli po cestě šel. Pak dostalo červené vozidlo smyk a vjelo do lesa. Než strážníci přijeli na místo, podařilo se řidiči, který v panice zapomněl ve vozidle jak doklady, tak láhev od alkoholu, zmizet v porostu,“ informovala Dita Círová.

Při lustraci policisté zjistili, že vůz pravděpodobně řídil strážníkům známý pětatřicetiletý výtečník, který má dlouhodobý zákaz řízení motorových vozidel.